97% попуст на оnline курс за Social Media for Business од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 806 ден. (13 €)

Цена

806 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

97%

Заштеда

29202 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Social Media for Business

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 8 час, 3 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Master the fundamentals of social media marketing and learn techniques to set up a business account, grow your followers in no time, analyse their engagement and much more, with the social media for business course. This social media for business course is the ultimate beginners guide for small business owners and those looking to fast track their career in social media marketing. This course covers leading platforms Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn and YouTube.

Key Topics to Be Covered

 • How to create and manage a YouTube account
 • Building a professional network on LinkedIn
 • Pinterest: Using pins, widgets and boards 
 • Setting up a Facebook business page
 • Twitter and Google analytics

What You’ll Learn

 • Learn how to set up and manage your social accounts
 • Understand how to create engaging posts on Facebook & Twitter
 • Know how to use boards and widgets on Pinterest effectively
 • Analyse audience engagement on Twitter and Google Analytics
 • Build a professional network and set up a business page on LinkedIn
 • Grow your followers with our expert marketing tips and techniques

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.