Нова година во Софија (30.12.2018 - 01.01.2019)! 2 ноќевања со појадок во хотел Festa Sofia 4* + вклучен автобуски превоз по цена од 4898 ден. (79 еур)

Цена

4898 ден.

Купени: 12

Добивате

Понудата е по лице и вклучува Новогодишен aранжман за Софија (30.12.2018 - 01.01.2019)

 • 2 ноќевања со појадок во хотел Festa Sofia 4* во Софија
 • Превоз со туристички автобус на наведената релација
 • Oрганизирани разглед на градот со локален водич
 • Организација и придружник на патувањето
 • Организирана посета на Paradise Centar, IKEA и Ring Mall

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.12.2018 до 01.01.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Во цената не е вклучено:
 • Туристичка такса - 2 евра по лице (за двете ноќевања)
 • Предновогодишна забава и дочек на Нова Година во Дискотека
 • Патничко здравствено осигурување
 • Други неспоменати посети и услуги
 • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Хотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк Витоша. Хотелот располага со соби кој се модерно и стилски уредени и сите имаат поглед кон градот или кон планината Витоша. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет. Виски барот во хотелот е идеално место за ноќни забави и дружења.

1 ден 30.12.2018

Поаѓање за Софија во 06:00. Патување со попатни паузи. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава. Ноќевање.

2 ден 31.12.2018

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно). Враќање во хотел во договорено време. Ноќевање.

3 ден 01.01.2019 

Појадок. Напуштање на хотелот во 10:30 часот. Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.