94% попуст на оnline курс за GRID Solar Energy Course + сертификат од Course Gate во вредност од 12 710 ден. (205 €) по цена од 744 ден. (12€)

Цена

744 ден.

Вредност

12710 ден.

Попуст

94%

Заштеда

11966 ден.

Купени: 7

 • 80A Ashfield Street, London, UK

  Одведи ме таму

  020 3976 7766

  info@coursegate.co.uk

Добивате

Оnline курс за GRID Solar Energy Course + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.02.2020 до 29.05.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
 • Максималниот пристап за следење и успешно завршување на курсот е една година
 • Курсот може да го следите во било кое време, од било кој уред и од било кое место во тој временски рок и да го нарачате сертификатот
 • По завршувањето на курсот, се стекнувате со бесплатен меѓународен сертификат во PDF формат, чија вредност е 3 €
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Дали сте студент по инженерство или работите со соларна енергија и сте нов во својата област? Курсот за соларна енергија GRID е дизајниран да обезбеди целосен вовед во системите за соларна енергија, вклучително и упатства водени од инструктори за тоа како да креирате свој PV систем.

Во овој курс за почетници, ќе започнете со истражување на критичните компоненти на сончевиот енергетски систем, основите на производството на соларни панели и потрошувачката на соларна енергија. Да ги научите и основните принципи на моќност и единиците, како и да го пресметате приносот на енергија, да инсталирате соларни панели и многу повеќе. Овој курс е особено корисен за соларни монтери кои сакаат да стекнат вештини.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.