Природен тен и сјај на вашата кожа во текот на целата година! 58% попуст на еден третман солариум во времетраење од 20 мин. во Студио Ројал во вредност од 400 ден. по цена од 169 ден.

Цена

169 ден.

Вредност

400 ден.

Попуст

58%

Заштеда

231 ден.

Добивате

*Солариум во времетраење од 20 мин, минутите не се делат односно треба одеднаш да се искористат.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 10.10.2023 до 25.12.2023
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација
  • За повеќе повеќе третмани, потребно е да се купат одреден број на купони
  • Понудата важи само за жени!
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или поднесете барање за поврат откако е завршена понудата, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

ШТО Е СОЛАРИУМ?

Солариум (исто така Салон за сончање) е компанија во која се користат неколку лежалки (вклучително и солариуми или солариуми). Секој солариум има УВ цевки со кои се озрачува целото тело. Постојат различни јаки страни на лежалки. Клиентот лежи соблечен на солариум погоден за него и потоа се снабдува со УВ зраци за избраното време.

Клиентите за солариум особено го ценат потемнувањето, но има и многу други можни индикации за одење во солариум. Ова се, на пример, нечистотии на кожата, како што се акни и мозолчиња, невродерматитис, псоријаза, алергија на сонце, зголемена тенденција за изгореници (се препорачува бидејќи дозата на сончање во солариумот може полесно да се процени и може да се утврди од специјалистички персонал), недостаток на витамин Д и зимска депресија.

ФУНКЦИЈА, ЕФЕКТ И ЦЕЛИ

Пропорцијата на УВ-А зрачење е најголема во солариумот; тоа предизвикува кожата брзо да сонча. УВ-Б зрачењето е присутно во мали количини и во овој опсег на дозирање доведува до функција за заштита од сонце на кожата и формира природна заштита од сонце.

Точниот корисен дел сè уште се дискутира во науката. УВ-Ц зрачењето е многу краткобрано и агресивно, по природа се филтрира од светлината од озонот, во солариумите воопшто не се појавува. УВ-зрачењето во солариумите е обично поголемо отколку во природното сонце, па затоа и времето на сончање е многу пократко. Клиентот секогаш треба да се консултира со квалификуван персонал и да избегнува предозирање и изгореници.

Предозирањето е штетно за кожата, предизвикува нејзино предвремено стареење и го зголемува ризикот од рак на кожата. Ова се однесува подеднакво на фреквенцијата и времетраењето на посетите на солариум. Во секој случај, секогаш треба да има барем цел ден помеѓу две посети на солариум и две до три неделни посети се оправдани за постигнување на потемнување. Неделна посета е доволна за да се постигне одреден интензитет на сончање.

Изборот на солариум и времетраењето на сончањето исто така играат голема улога. Почетниците и лесните типови на кожа треба да започнат со лесна банка и краток временски период и внимателно да ги зголемат времињата. Но, постојат ризици и за темните типови на кожа. Иако луѓето со темна кожа се заштитени подолго, тука има ограничувања.

Секој салон за сончање има форми за определување тип, така што може да се изврши точна и прецизна назнака за типот на кожата и клиентот да добие најдобро можно сончање под соодветниот солариум.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.