Релакс задоволство во Катлановска Спа! До 54% попуст на спа пакет по избор: термо минерална бања, сауна или кислородна спа капсула во Катлановска спа

Цена од

430 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

910 ден.

Попуст

53%

Заштеда

480 ден.

Преостанато време

Купени: 103

 • Катлановска бања, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 2 581 002 ; 076 298 092

  contact@katlanovska-spa.com

Добивате

Опции на понудата:

Термо минерална бања во приватна када + сауна (времетраење: 60 мин) 910 ден. 430 ден.
Термо минерална бања во приватна када + кислородна спа капсула (времетраење: 60 мин) 910 ден. 430 ден.
Кислородна спа капсула пакет од 10 третмани (времетраење на третман: 30-40 мин) 5,670 ден. 2,630 ден.

*Со секој купон добивате дополнителен попуст од 10% на останатите услуги во спа центарот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2021 до 25.12.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 02 2 581 002 и 076 298 092
 • Секој корисник добива бањарка и пешкир за користење
 • Со секој купон добивате  дополнителен попуст од 10% на останатите услуги во спа центарот
 • Спа центарот работи секој ден од 07:00 до 21:00 часот, освен во понеделник кога работи од 07:00 до 17:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Пролетта, 540 година кога верниот генерал Белисариус се доближи до Катланово немаше големи очекувања. “Чумата не бира ни по род, ни по заслуга” - се обеспокојуваше. Кога пред три месеци го остави својот цар Јустинијан Први во бањата, тој беше половина поминат на другата страна...Ноќта кога го викнаа во Царската палата, тој за прв пат го виде царот како човек. Потемнет во очите и усните, токму како што тоа можеше да се види и кај болните во најсиромашните маала на Константинопол, царот му даде знак да пријде. “Однеси ме дома” - му шепнаа посивените усни - Ако можам да закрепнам, можам единствено во Македонија”...

Патот кој верниот Белисариус двапати го врвеше не беше кус. Но тој не беше ништо во споредба со тоа колку долга му се чинеше патеката од мостот на Пчиња до дрвената крепост на бањата. Со симнат шлем и подготвен в раце да го земе најтешкиот товар, цар- ската круна која требаше да ја врати во Константинопол, Белисариус застана пред двокрилната порта. Кога тешките балвани мрднаа, утринското сонце се проби од другата страна и удри силно во неговото лице. Како што се ширеа портите, така се ширеше вербата на Белисариус во зборовите на Јустинијан Први: “Катланово е котелот каде сонцето се раѓа. Ако нешто може да ме излечи, тогаш тоа е таму, помеѓу сонцето и водата”. Таму, низ карпата, земјата и дрвјата кои се топеа под утринските зраци, низ испарувањата на водата во која вриеше карпата и карпата во која вриеше водата, го здогледа во целиот сјај и беспрекорна мажественост својот господар. Flavius Petrus Sabbatius Justinianus или Јустинијан Први, стоеше пред него со раширени раце и насмевка која велеше “Ти реков!”. 

СПА капсула

Сува кислородна капсула во комбинација со: оксигено, хромо, арома, вибро и музикo терапија. Модерен третман за релаксација, детоксикација, регенерација и слабеење. 
Помага при релаксација, детоксикација, подобрување на сонот, подобрување на состојбата на кожата, лекување настинка. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.