4 ја следат оваа компанија


Викенд зделка! 76% попуст на СПА третман на лице наменет за секој тип на кожа од Alter Ego во вредност од 1200 ден. по цена од 290 ден.

Цена

290 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

76%

Заштеда

910 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 2

Добивате

СПА третман на лице наменет за секој тип на кожа (времетраење на третманот 35 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.11.2019 до 13.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи

Опис

Фази на третманот:

 • Чистење на лицето со СПА млеко за лице
 • Тонизирање со СПА тоник за лице
 • Ексфолијација со СПА пилинг за лице
 • Масажа на лице со 3Д СПА гел
 • СПА маска за лице
 • Серум за лице по избор 
 • СПА крем за лице

Ефекти од третманот:

 • Чисто, тонизирано и освежено лице
 • Зголемена еластичност на кожата
 • Подобрена структура и тонус
 • Одлична хидратација
 • Отстранување на нечистотиите од кожата
 • Заштита на кожата на лицето од слободните радилкали
 • Моќна рејувенација, подмладување на кожата (благодарение на 3Д СПА гел)

Почуствувајте ги антистрес благодетите !

СПЕЦИЈАЛИСТИЧКА ОРДИНАЦИЈА ПО ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИЈА И ЕСТЕТСКА МЕДИЦИНА ALTER EGO поседува: Сертификат по дерматохирургија, Сертификат за филери, Сертификат за ботокс, Сертификат за мезотерапија, Сертификат за фототерапија, Сертификат за дерматоскопија, Сертификат за козметичка алергологија, Сертификат за хемиски пилинг и Сертификат за ЕЛОС технологија.

СПЕЦИЈАЛИСТИЧКА ОРДИНАЦИЈА ПО ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИЈА И ЕСТЕТСКА МЕДИЦИНА ALTER EGO врши:

Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи); Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација; Ултразвучен пилинг, лифтинг на лице, јонофореза, вакум, дарсонвал, анти-ејџ третмани; Третмани за избелување (пигментација и флеки), хемиски пилинг, класичен третман за лице, третман за сува и дехидрирана кожа, третман за нормална и комбинирана кожа, екслузивни третмани за сјај и хидратација, хидролифтинг третмани, третмани за околу очи, медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика и др.

За компанијата

Центарот за Естетика Алтер Его постои веќе 7 години со основна дејност - професионални третмани на лице и тело, под контрола на специјалист дерматолог. Други третмани кои ги нуди стоудиото се медицинска масажа, која ја изведува сертифициран физиотерапевт; Органски депилации изведувани од сертифициран козметолог. Официјални претставници и дистрибутери на Прима козметика.

Prima козметика е еден од лидерите во областа на производите за нега на лице, тело, коса, кожа и нокти за професионална употреба. Основана во 1987 година, како компанија во семејна сопственост. Прима козметика со текот на годините ја гради својата репутација преку развивање на над 300 производи кои се препознатливи по нивниот исклучителен и постојан квалитет. Обезбедуваат козметика во фризерски салони, СПА и велнес центри, бањи, дерматолошки ординации, центри за физикална терапија и рехабилитација во Србија и регионот. Мисијата на основачите на Прима Козметика е да им даде на деловните партнери доверба и безбедност преку производи со супериорен квалитет, модерна технологија и модерен дизајн. Благодарение на нашето долгогодишно искуство во областа на нега на кожата и ноктите, иновативниот дух и креативниот пристап кон најновите трендови, производите на Прима козметиката целосно ги исполнуваат целите за кои се наменети.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.