92% попуст на online курс за Teaching Spanish as a Foreign Language + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Преостанато време

Добивате

Online курс Teaching Spanish as a Foreign Language + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.06.2022 до 18.07.2023
 • Курсот се изведува online на шпански јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Calling all fluent Spanish speakers: Do you dream of  traveling the world? Or would you like to work from home and earn extra income? Being bilingual means you have the ability to take advantage of the growing demand worldwide for Spanish teachers.

There are currently millions of students who are in need of Spanish teachers and predictions indicate that the number will continue to increase. Around the world there are 21.2 million people who are studying Spanish as a foreign language. In the United States, Spanish is the most widely studied language and students in China are also seeking out Spanish language courses. Globally, Spanish is the second most spoken language in the world. 

Start making an impact on these learners by signing up for Teaching Spanish as a Foreign Language (ELE - Español como lengua extranjera) today. With this certified, affordable online course you can start immediately, work at your own pace, and use your language skills to teach others.

Note: This course is in Spanish.

With the internationally recognized ELE course certificate you will be able to:

 • Help cover the high demand for Spanish teachers
 • Earn up to $25 an hour
 • Teach Spanish Abroad or create a Virtual Classroom and teach online
 • Connect with interesting people from other cultures
 • Fall even more in love with this fascinating language while learning more about it

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.