67% попуст на 3 месечен онлајн курс за производство на пиво со сертификат за вработување во EU од Special Skills Academy Inc во вредност од 47 430 ден. (765 €) по цена од 15 500 ден. (250 €)

Цена

15500 ден.

Вредност

47430 ден.

Попуст

67%

Заштеда

31930 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за производство на пиво со сертификат за вработување во EU од Special Skills Academy Inc.

 • времетраење: 3 месеци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.05.2020 до 25.12.2023
 • Конечната цена за испит не е вклучена во цената и е 40 €
 • По завршувањето на курсот добивате UK диплома од страната Special Skills Academy која има одлична репутација во сите земји членки на Европската Унија!
 • За да започнете со изучување потребно е да испратите емаил на [email protected] со вашиот купон за да ви испратат код за попуст односно најава
 • Курсот можете да се поминете со свое темпо, од која било локација (од вашиот дом, канцеларија, итн.) и во кое било време со пристап до Интернет.

Опис

Станете Пивар и пронајдете подобра работа во Германија, Ирска или ЕУ.
Пивар или "Brewer"  тримесечен курс за диплома во Велика Британија. Тоа е релативно оскудна професија за која има и недоволни специјализирани образовни програми во училиштата. Особено ако размислувате да одите на работа во Германија или Ирска, оваа квалификација веднаш ќе ви отвори многу врати за да добиете работа која што е подобро платена!

СОДРЖИНА НА ОНЛАЈН КУРСОТ 

Програмата за образование за пиварење Special Skills Academy се состои од следниве наставни единици:

 • Историја на пиво
 • Основни процедури за производство на пиво
 • Делумна "каша" и напредна ферментација
 • Разбирање на пиво
 • Формулација на рецепти
 • "Ale" рецепти
 • "Lager"  рецепти
 • Рецепти за специјалитети пива
 • Тежини и мерки со формулата
 • Практични совети за видео од приватна пиварница

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ

 • Курсевите се на англиски јазик (програмата за негуватели на интернет е на англиски јазик напишана од Академија за специјални вештини)
 • Не се бара претходно знаење
 • Можност за полагање на завршниот испит преку Интернет со дополнителни трошоци од 40 ЕУР
 • Испитот е по избор, но ако одлучите да го пополните тестот преку Интернет, потврдата за пивар сигурно ќе ја подобри вашата биографија
 • Курсот трае повеќе од 90 дена
 • Интернет-поддршката за курсот е достапна преку е-пошта 
 • За да ги поминете лекциите и содржините, неопходно е да имате пристап до Интернет
 • Можете да пристапите до вашите едукативни материјали во текот на денот, кога ви одговара најдобро

Можете да пристапите до вашите едукативни материјали во текот на денот, кога најдобро ви одговара. Целиот курс можете да го завршите од вашиот дом или од која било локација каде имате пристап до Интернет.

По завршувањето на курсот, го положувате испитот преку Интернет и добивате сертификат со кој се отвораат многу врати за недостаток на пиварници во земјите на ЕУ. Зошто да не ја искористиме оваа можност?

Напомена: Попустот за оваа онлајн едукација е остварен преку програма помогната од непрофитната организација I Love The Planet.

Подобрете го вашето знаење преку курсеви на едно од најдобрите онлајн училишта за возрасни во Европа и светот!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.