65% попуст на 3 месечен онлајн курс за негуватели на стари и немоќни лица со сертификат за вработување во EU од Special Skills Academy Inc во вредност од 31 000 ден. (500 €) по цена од 10 850 ден. (175 €)

Цена

10850 ден.

Вредност

31000 ден.

Попуст

65%

Заштеда

20150 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за негувателки со сертификат за вработување во ЕУ од Special Skills Academy Inc

 • времетраење: 3 месеци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.05.2020 до 30.11.2021
 • Конечната цена за испит не е вклучена во цената и е 40 €
 • По завршувањето на курсот добивате UK диплома од страната Special Skills Academy која има одлична репутација во сите земји членки на Европската Унија!
 • За да започнете со изучување потребно е да испратите емаил на info@specialskillsacademy.com со вашиот купон за да ви испратат код за попуст односно најава
 • Курсот можете да се поминете со свое темпо, од која било локација (од вашиот дом, канцеларија, итн.) и во кое било време со пристап до Интернет.
 • Грижата за стари лица е не-медицинска нега и не се смета за услуга на медицинска сестра и други медицински видови на нега.

Опис

Станете неговател и вработете се во Европската унија со тримесечен курс и диплома од Обединетото Кралство! 

Дали сте знаеле дека потребата за негователи на постарите лица константно се зголемува. Ако размислувате за одење на работа во странство оваа квалификација ќе ви отвори многу врати за вработување. Тука се работи за една од најдефицитарните струки во Германија и во ЕУ. 

СОДРЖИНА НА ОНЛАЈН КУРСОТ 

Special Skills Academy онлајн тренинг програмата за негователи ги припрема кандидатите за:

 • Демонстрирање на базата на познавања, вештини и ставови во склад со очекувањето на индустријата за куќна нега. 
 • Работа со постари личности 
 • Квалитетна дневна персонална и куќна нега 
 • Охрабрување и подршка 
 • Асистирање кај персонална мобилност 
 • Разбирање на основната анатомија и физиологија 
 • Развивање на комуникациски вештини
 • Грижа за особите со деменција 
 • Подобрување на квалитетот на животот и подршка на фамилијата

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ

 • Курсевите се на англиски јазик (онлајн програм за негователи е на пишан англиски јазик во организација на Special Skills Academy)
 • Предзнаење не е потребно
 • Можност за полагање на завршен испит со доплата од 40 ЕУР
 • Испитот не е задолжителен, ама ако се одлучите за онлајн тест, сертификатот за негуватели ќе го подобри вашето CV
 • Курсот е во времетраење од 90 денови
 • За време на траењето на курсот достапна ви е онлајн помош преку е-маил
 • За поминување на лекциите и содржините потребно е да имате пристап до интернет
 • На вашите образовни материјали можете да им пристапите во било кое време од денот на активација, кога вас најмногу ви одговара.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.