Гастрономско уживање за паметење! До 43% попуст на јадење по избор: таљатели, салата, пица, пилешко или тарт во Ресторан Пастел

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

100 ден.

Попуст

31%

Заштеда

31 ден.

Купени: 168

 • Бул. Св. Климент Охридски бр. 66 (спроти Театар Комедија)

  Одведи ме таму

  02 321 4447, 072302399

  info@pastel.mk

Добивате

Опции на понудата:

Пилешко балзамико 210 ден. 149 ден.
Пица Пастел 290 ден. 189 ден.
Свежи таљатели од спанаќ со ароматични тревки 370 ден. 249 ден.
Свежи натур таљатели Помодоро Базилико 310 ден. 219 ден.
Мароканска салата 260 ден. 149 ден.
Македонска салата во О-тентик лепче и печено козјо сирење 250 ден. 149 ден.
Тарт со ванила и сезонско овошје 100 ден. 69 ден.

*Составот на јадењата можете да го погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.05.2019 до 06.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи после 14 часот.

Опис

Состав на јадењата:

 • Пилешко балзамико   - пилешки стек, балзамико, лук, маслиново масло, рукола
 • Пица Пастел - пелат, моцарела, црвени и зелени пиперки, кромид, мелено месо, оригано, чили
 • Свежи таљатели од спанаќ со ароматични тревки - спанаќ инфузиран во тестото на таљателите сотирани на путер со дупла апликација на лук и ароматични тревки
 • Свежи натур таљатели Помодоро Базилико - свежа паста, пелат, маслиново масло, лук, босилок, пармезан
 • Мароканска салата - роло росо, ајсберг, марула, филе од портокал, суво грозје, пармезан, Марокански дресинг 
 • Македонска салата во О-тентик лепче и печено козјо сирење - крцкаво О-тентик леб, печена пиперка, кромид, парче сирење на скара
 • Тарт со ванила и сезонско овошје - тарт со шумско овошје 

Ресторанот Pastel Wine & Dine е модерен ресторан во центарот на Скопје, со посебен фокус на љубителите на вкусна храна и убаво вино. Нуди современ урбан пристап во гастрономијата, храна која претставува фузија на искуство од традиционални и стари рецепти од Франција и Италија споени со нови и модерни техники на готвење. Според квалитетот на храната, специфичните вкусови и одбраните вина, во овој момент ресторанот Pastel Wine & Dine е можеби единственото место во Скопје каде што ќе доживеете кулинарско искуство како во еден модерен бутик ресторан лоциран во некоја од најголемите светски гастрономски метрополи, а сепак по сосема пристојни цени.

Ентериерот на Pastel Wine & Dine е уреден во топли бои на природно дрво, чоколадо и есенски црвени листови, со модерен дизајн, со елементи кои потсетуваат на Ајфеловата кула во Париз. Ресторанот има и тераса која е заградена со зеленило и цвеќиња, во која ќе го почувствувате и секојдневниот ритамот на градот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.