12 ја следат оваа компанија


Spirulina-Chlorella Plus (100 таблети)

1646 ден.

Шифра:

CV0165

Опис

Додататок во исхраната со алги Во производот Spirulina Chlorella PLUS, ја збогативме комбинацијата на на двете алги спирулина и хлорела со луцерка и пченична трева. Таблетите содржат и една патентирана мешавина на корисни супстанци од овошје и зеленчук во кондензирана форма кои ретко се застапени во секојдневната употреба. Дозирање: 1 таблета дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 250 мг Спирулина (микроалга), 250 мг Прашок од алгата Хлорела, 100 мг Прашок од пченична трева, 100 мг Прашок од лист од луцерка, 140 мг Патентирана мешавина ВНИМАНИЕ! Пациентите со хипертироидизам треба да се консултираат со својот лекар пред употребана овој производ! Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.