✈️ Луксузен одмор на Санторини! До 28% попуст на комплетен аранжман за Санторини за 3, 5 или 7 ноќи + авионски превоз за термин и соба по избор во Splendour Resort 5* од "ТА Ибегалис"

РАСПРОДАДЕНО

✈️ Луксузен одмор на Санторини! До 28% попуст на комплетен аранжман за Санторини за 3, 5 или 7 ноќи + авионски превоз за термин и соба по избор во Splendour Resort 5* од "ТА Ибегалис"

Цена

34,410 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

43,013 ден.

Попуст

20%

Заштеда

8,603 ден.

Купени : 3

 • ул. Спас Банџов 21А Охрид, Macedonia (Македонија), 6000

 • +389 46 202 929 ; +389 46 202 930 ; +389 71 325 292 ; +389 71 312 557 ; +389 70 870 026 viber

 • [email protected]

Добивате

Комплет аранжман за Санторини во Splendour Resort 5* за пакет, термин и соба по избор (аранжманот се однесува по лице):

Денот на тргнување е по ваша желба во рамките на дадените термини. Пакетите се на база ноќевање со појадок!

Термин 8.07 (поаѓање)

 • 7 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 79 438 ден. (1281 Еур) 63 550 ден. (1025 Еур)
 • 7 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 60 063 ден. (969 Еур) 48 050 ден. (775 Еур)
 • 5 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 59 288 ден. (956 Еур) 47 430 ден. (765 Еур)
 • 5 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 49 988 ден. (806 Еур) 39 990 ден. (645 Еур)
 • 3 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 53 088 ден. (856 Еур) 42 470 ден. (685 Еур)
 • 3 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 43 013 ден. (694 Еур) 34 410 ден. (555 Еур)

Термин 9.07-19.07 (поаѓање)

 • 7 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 114 365 ден. (1845 Еур) 84 630 ден. (1365 Еур)
 • 7 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 82 192 ден. (1326 Еур) 60 822 ден. (981 Еур)
 • 5 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 81 689 ден. (1318 Еур) 60 450 ден. (975 Еур)
 • 5 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 59 068 ден. (953 Еур) 43 710 ден. (705 Еур)
 • 3 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 59 570 ден. (961 Еур) 44 082 ден. (711 Еур)
 • 3 BB ноќи (standard room) + авионски превоз , цена 52 030 ден. (839 Еур) 38 502 ден. (621 Еур)

Термин 20.07-30.08 (поаѓање)

 • 7 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 127 875 ден. (2063 Еур) 92 070 ден. (1485 Еур)
 • 7 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 95 153 ден. (1535 Еур) 68 510 ден. (1105 Еур)
 • 5 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 95 153 ден. (1535 Еур) 68 510 ден. (1105 Еур)
 • 5 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 70 181 ден. (1132 Еур) 50 530 ден. (815 Еур)
 • 3 BB ноќи (junior pool suite) + авионски превоз, цена 66 392 ден. (1071 Еур) 47 802 ден. (771 Еур)
 • 3 BB ноќи (standard room) + авионски превоз, цена 54 681 ден. (882 Еур) 39 370 ден. (635 Еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.07.2015 до 29.09.2015
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Во цената е вклучен авионски превоз со компанијата Astra Airlines и аеродромските такси.
 • Пред купување на купонот задолжително јавете се во Т.А Ибегалис за да се информирате за слободни места
 • По купување на купонот контактирајте со Т.А. Ибегалис за потпишување на договор
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • За дете до 12 години потребна е доплата од 235 Евра за сместување + превоз без разлика на терминот и пакетот
 • Доплати за трето возрасно лице за секој термин, број на ноќевања и тип на соба во вклучена авионска карта: 
 • Термин 8.07: 3 BB Junior suite - 685 EUR, 3 BB Standard - 555 EUR
 • Термин 8.07: 5 BB Junior suite - 765 EUR, 5 BB Standard - 645 EUR
 • Термин 8.07: 7 BB Junior suite  - 1025 EUR, 7 BB Standard - 775 EUR
 • Термин 9.07-19.07: 3 BB Junior suite  - 711 EUR, 3 BB Standard - 621 EUR
 • Термин 9.07-19.07: 5 BB Junior suite - 975 EUR, 5 BB Standard - 705 EUR
 • Термин 9.07-19.07: 7 BB Junior suite  - 1365 EUR, 7 BB Standard - 981 EUR
 • Термин 20.07-30.08: 3 BB Junior suite  - 771 EUR, 3 BB Standard - 635 EUR
 • Термин 20.07-30.08: 5 BB Junior suite - 1105 EUR, 5 BB Standard - 815 EUR
 • Термин 20.07-30.08: 7 BB Junior suite - 1485 EUR, 7 BB Standard - 1105 EUR
 • Курсот за доплатите се пресметува 1 ЕУР = 62 ден. 
 • Доплатите се прават во Grouper (Вебспот Доо) преку надополнување на Вашата торбичка со платежна картичка или преку уплата со уплатница 
 • Доколку уплатата за доплатите ја правите преку уплатница во цел на дознака наведете "Доплата за Ибегалис" и во продолжение наведете за што поточно е доплатата - за деца, за трето возрасно лице и за кој хотел.
 • Откако ќе ја направите доплатата потребно е да ни ја испратите уплатницата на [email protected] заедно со Вашите податоци, и да наведете во маилот за што е доплатата, за кој хотел станува збор, за кој термин, и кодот од купонот. 
 • Доколку доплатите ги правите преку надополнување на торбичката со платежна картичка, потребно е да испратите известување на [email protected] за што се однесуваат направените доплати (пр. за деца, за трето возрасно лице и сл.) како и за кој хотел се однесува доплатата
 • Авионскиот превоз е од аеродромот во Солун, на релација Солун - Санторини - Солун
 • Можност за организиран повратен превоз со автомобил до аеродромот во Солун со доплата од 60 Евра по лице за двата правци

Опис

Лоциран во Firostefani, резортот Splendour нуди елеганто и луксузно сместување со 5* и импресивен поглед на Егејското Море. Сите соби во хотелот се климатизирани и уредени во пастелни и светли тонови. Секоја соба располага со приватен балкон, сателитска телевизија, фрижидерче и козметички производи. Во дел од собите може да најдете и спа бања, а во Junior Pool Suite собите има и приватен базен. Комплексот бро 59 соби, сите со поглед на море и модерен ентериер за комплетна релаксација и опуштена атмосфера. Гостите може да уживаат во свежо цедени сокови, коктели и лесни оброци покрај базенот. Појадок на база шведска маса се служи секое утро покрај базенот. Градот Fira е на само 15 минути пеш од комплексот, а пристаништето Athinios е на 9 км.

Хотелот располага со:

 • Надворешен базен
 • Бар
 • Рецепција
 • Градина
 • Дел за багаж
 • Климатизација
 • Приватна плажа
 • Сончева тераса
 • Интернет

 

Точната локација на хотелот можете да ја видите ТУКА

Детални инфромации за хотелот можете да погледнете на веб страната ТУКА

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.