50% попуст на спортска масажа на цело тело во вредност од 1500 ден. по цена од 750 ден. во Body to balance

Цена

750 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

750 ден.

Купени: 3

Добивате

Спортска масажа на цело тело (времетраење од 60 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.02.2020 до 08.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го посетите центарот во зажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Понудата важи и за мажи и за жени

Опис

Се поголем број луѓе се занимаваат со спорт рекреативно или професионално. Како што се зголемува интензитет на тренингот, потребата за спортска масажа е се
поголема.

Спортската масажа е од голема помош за време на опоравување од напорен тренинг, но има можност и со нејзина помош да се зголемат спортските резултати. Исто така,
овој вид масажа им помага на рекреативците да се заштитат од несакани спортски повреди. Добрата спортска масажа обезбедува движење на хранливи материи во
мускулите и го забрзува заздравувањето. Длабинската масажа на мускулите исклучително успешно ги ослободува млечните киселини.

Спортската масажа се разликува од останатите типови на масажа по техниките кој се употребуваат при спортската масажа, а кои се насочени кон посебни мускулни групи,
активни во соодветниот спорт. Нејзината историја датира уште од античка Грција, кога на олимписките игри ги масирале спортистите пред настап. Официјално методите и
техниките на спортската масажа биле представени за првпат во Финската школа за масажи во 1900 година. Во 1980 година, Jack Meagher со својата книга за спортска масжа, која представува прва книга за спортска масажа, значајно допринел за развојот и ширењето на спортската масажа по целиот свет.

Техниките на спортската масажа се наменети за:

 • Загревање и размекнување на мускулните ткива
 • Израмнување и балансирање на мускулните влакна
 • Потпомагање за побрза регенерација и заздравување на повредите
 • Подобрување и забрзување на излачувањето на отпадните материи од мускулите
 • Наменета е за подготовка и одржување на формата на спортистите
 • Спречува и/или заздравува можни спортски повреди
 • Подобрување на психофизичката состојба кај спортистите

Согласно техниките кои ќе се употребат масажата може да биде:

 • ПОДГОТВИТЕЛНА/ТОНИФИЦИРАЧКА - телото се подготвува за соодветниот напор, тренинг или натпревар
 • РЕЛАКСИРАЧКА/ПО НАПОР - телото се релаксира по напорниот тренинг или натпревар

Body to balance ви ги нуди следниве услуги и третмани

 • Медицинска акупунктура - Dry needling
 • Јумеихо терапија
 • Терапевтска масажа на грб/цело тело
 • Класична - шведска масажа
 • Хавајска масажа - ломи ломи
 • Рефлексотерапија на стапала
 • Масажа со топли вулкански камења
 • Кинезитерапија
 • Кинезитејпинг
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.