Спорт и рекреација во спортски центар Борис Трајковски! Купон по избор со кој добивате до 50% попуст на користење на куглана, базен, пинг понг или сауна

Цена од

10 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени: 1776

 • A1 Arena Sports Center - Boris Trajkovski, Boulevard 8-mi Septemvri, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  076361185, 071318966

  info@scboristrajkovski.gov.mk

Добивате

Опции на понудата:

Купон за 50% користење на куглана 19 ден.
Купон за 40% роденден во куглана 99 ден.
Купон за 20% дневна карта за базен 10 ден.
Купон за 40% сауна 29 ден.
Купон за 30% пинг понг 10 ден.

1. Купон од 19 ден. за 50% попуст на користење на куглана (понеделник-петок 9-17 ч.)

 • Користење на една патека за 4 лица (1 час): цена: 400 ден. 200 ден.

2. Купон од 99 ден. за 40% попуст на роденден во куглана

 • 2 патеки за 10 деца (1 час), цена: 2000 ден. 1200 ден.
 • 3 патеки за 15 деца (1 час), цена: 2500 ден. 1500 ден.
 • 4 патеки за 20 деца (1 час), цена: 3000 ден. 1800 ден.
 • 5 патеки за 25 деца (1 час), цена: 3500 ден. 2100 ден.
 • 6 патеки за 30 деца (1 час), цена: 4000 ден. 2400 ден.

3. Купон од 10 ден. за 20% попуст на дневна карта за базен

 • Дневен билет (од пон-пет), цена: 200 ден. 160 ден.

4. Купон од 29 ден. за 40% попуст на сауна

 • Користење на сауна (1 час), цена: 500 ден. 300 ден.

5. Купон од 10 ден. за 30% попуст на пинг понг

 • Користење на маса во пинг понг центарот до 17,00 часот за период од (1 час), цена: 150 ден. 105 ден.

*Базенот и сауната започнуваат со работа од 20.01.2020 год.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.01.2020 до 05.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 услуга
 • За повеќе услуги или часови потребно е да купите соодветен број на купони од соодветните опции
 • За користење на пинг-понг маса и опрема, задолжително е да приложите документ за лична идентификација.
 • Базенот и сауната започнуваат со работа од 20.01.2020 год.
 • Плаќањето на услугата со попуст се врши директно во спортскиот центар Борис Трајковски
 • Задолжителна е предходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Центарот е адаптиран по стандардите на најмодерните спортски центри во САД. Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ е сликата на спортот и положбата на здравјето и вистинскиот живот кој што е достапен за сите граѓани.

Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ е елитен комплекс и претставува единствен центар од мултифункционален карактер на територијата на Република Македонија, како и на Балканскиот Полуостров.

Пливачки Базен

Во склоп на Спортскиот центар Борис Трајковски се наоѓа затворен објект во кој има ТРИ базени наменети за  пливање од најмала возраст до највозрасните, за сите оние кои инвестираат во своето здравје и здравјето на своите деца.  Објектот располага со индивидуални и групни гардероби, опремени со ормарчиња,  туш кабини, сауна . Во базенот се наоѓа и трибина која е наменета за натпревари, гледалиште со капацитет од 450 гледачи. 

Димензиите на големиот базен се 33 метри со 25 метри и длабочина 2 метри. Овој базен покрај што се користи за рекреативно пливање, се користи од страна на пливачките клубови кои вршат обуки на деца за пливање, нуди услови и за организирање на пливачки натпревари во кратки базени како и зимски државни првенства. Во пливачкиот базен димензиите овозможуваат и организирање на ватерполо натпревари, согласно ФИНА правилата со професионален  соодветен терен за ватерполо и голови .

Во склоп на објектот има уште два базени од кои едниот е со димензии 20 метри со 6 метри и  длабочина од 60 см до 120 см и најмалиот со димензии 12 метри со 8 метри и длабочина 75 см. Овие базени се наменети за обука на непливачи и за терапевтски вежби на оние кои им е најпотребно користејќи го добробитот на водата .

Во склоп на објектот се наога и тераса наменета за сите оние кои сакаат уживањето да им биде целосно во летниот период, со пријатна музика и добар коктел.

Пливачкиот базен нуди најдобри услови за секој посетител, со беспрекорно чиста вода , која што се одржува со најсовремена технолоогија, со што допринесе за се поголем број на посетители.

Куглана

Кугланата е лоцирана во западниот дел од спортскиот центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ со сопствен влез,паркинг  и тераса опремена со урбана опрема.

Покрај добрата забава на осумте патеки за куглање, можете да се опуштите и освежите во кафе барот  и кафетерија која што е со капацитет до 65 гости. Кугланата нуди и изнајмување на патики за куглање.

Нашиот тим ви нуди организирање на натпревари по куглање, родендени, прослави,забави или тим билдинг за Вашата фирма.

Кугланата располага со осум патеки за куглање, две трибини со капацитет од 120 седишта, соблекувални со соодветна опрема и истата е со сертификат од WNBA (светска кугларска асоцијација) за одржување на натпревари.

Сауна

Како начин на релаксација, како вид одржување и прочистување на организмот, особено на кожата, сауната им била позната и на древните цивилизации. Влијанието што го има врз организмот на човекот се чуствува по само неколку минутен престој во неа. Нудиме сауни изработени од изворна финска чамовина. Внатрешноста на сауните подразбира основна опрема со лежаи, подлошки за глава, заштитни решетки за печката и решеткасто подножје. Дополнителната опрема е разнообразна: од основна печка до часовник за регулација со 24-часовна програма, термометар и песочен часовник.

Пинг Понг

 Во состав на Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ се наоѓа единствениот пинг понг клуб во градот. Клубот е опремен со професионални маси во согласност со стандардите на светската пинг понг асоцијација.

Игралиште за хокеј и уметничко лизгање

Во состав на Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ лоцирано од западната страна на комплексот, се наоѓа и игралиште за хокеј и уметничко лизгање

Игралиштето за хокеј и уметничко лизгање започна со работа во март 2011 година. Лизгалиштето е со димензии 25мх56м и е обезбедено со професионална заштитна ограда за хокеј. Во почетокот функционираше со лиценцирани пластични ламинат панели на кои се произведуваше синтетски мраз, но со зголемувањето на интересот за овој спорт како за рекреативно лизгање така и за тренинзи по хокеј и уметничко лизгање, со цел овозможување на оптимални услови за сите корисници од 2013 година поставен е систем за произведување на вистински мраз.

Убавината да се  лизга на вистински мраз мината зимска сезона ја осетија преку 50.000 граѓани, а во школите за уметничко лизгање и хокеј членуваат преку 150 деца. Исто така на лизгалиштето се одржаа и неколку меѓународни натпревари по хокеј.   

Оваа сезона 2014/2015 на лизгалиштето ќе се имплементираат различни програми на рекреативно лизгање со кои уживањето и добрата забава за време на лизгањето ќе Ви биде загарантирана, а со работа продолжуваат и школите по хокеј и по уметничко лизгање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.