91% попуст на онлајн курс за спремање торти Sophisticated Baking & Cake Design + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

Преостанато време

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за спремање торти + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 30.09.2019
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Sophisticated Baking and Cake Design
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Овој курс е специфично дизајниран за оние кои што сакаат да направат убава торта која ке задоволи сечиј вкус и очи.

Ќе ве водиме низ сите алатки и чекори потребни за креирање на една преубава торта. Секој модул ке ве носи низ изборите кои постојат за вас во креирање на тортата и техниките кои ке ги издвојат вашите торти и ке допринесат за креирање на торти кои што изгледаат предобро за да се изедат.

Ќе научите:

 • Како да изберете дизајн
 • Совети за преливи
 • Правење на фондан
 • Декорација на торта
 • Сервирање на торта

За кого е овој курс:

 • Секој со интерес во дизајн на торти

 • Секој родител кој сака да ги изненади своите деца со убава роденденска торта

 • Пекари кои што сакаат да ги однесат нивните торти на повисоко ниво

 • Планери на настани кои сакаат да допринесат дополнително за нивните клиенти

После овој курс:

 • Отворете своја пекара специјализирана за торти

 • Креирајте неверојтани торти за пријателите и семесјтвото

 • Унапредете ја вашата пекара на подобро ниво

 • Научете други пекари како да прават торти за специјални настани

 • Специјални торти за ваши настани

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.