Чудотворноста на природата! 15% попуст на старопланински мелем по избор за егзема, псоријаза, хемороиди, жуљеви, фиброми, папиломи, розацеа, гливични инфекции, акни или чиреви

Цена од

595 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

699 ден.

Попуст

15%

Заштеда

104 ден.

Преостанато време

Купени: 13

Добивате

Повеќе за производите прочитајте во делот ОПИС, за доставата во делот УСЛОВИ
 

Опции на понудата:

Старопланински мелем за Хемороиди и Анална фисура 60ml 699 ден. 595 ден.
Старопланински мелем за Курје око и Жуљеви 15ml 699 ден. 595 ден.
Старопланински мелем за Егзема (dermatitis) и Псоријаза 60ml 799 ден. 679 ден.
Старопланински мелем за брадавици, висечки брадавици (Фиброми) и Папиломи 15ml 699 ден. 595 ден.
Старопланински мелем за Генитални брадавици- Кондиломи 15ml 699 ден. 595 ден.
Старопланински мелем за Розацеа 60ml 799 ден. 679 ден.
Старопланински мелем за Атлетско стапало (гливични инфекции на стапало) и нокти 60ml 799 ден. 679 ден.
Старопланински мелем за Акни и Чиреви 60ml 799 ден. 679 ден.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 28.04.2023 до 31.10.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Доставата не е вклучена во цената и изнесува 100 ден. (се доплаќа при прием на пратката)
  • По купување на купонот испратете ги податоците за достава на e-mail: [email protected] (име, презиме, адреса, телефонски број и кодовите од купонот)
  • Доставата се врши во рок од 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Мелем против хемороиди и анална фисура е природен препарат кој во синергија со лековити билки и супстанци успешно ги елиминира воспалителните процеси предизвикани од хемороиди(внатрешни и надворешни) и анална фисура. Состав: Етерични масла од три вида растенија: Невен (Calendula officinalis), Кантарион (Hypericum perforatum) и Achillea millefolium.

Мелем за курје око и жуљеви е природен мелем за многу ефикасно и брзо отстранување на вирусните промени на кожата предизвикани од Хуман Папилома вирус (ХПВ вирус). Мелемот трајно го отстранува ХПВ вирусот од третираната површина на телото. Состав: Бршлен (Hedera Helix), Чувар на куќата (Sempervivum Tektorum), Диво Нане (Menta Piperita), Природен памук (Celulosa Natural) и Силицилна кисленина (Sallycilum).

Кај мелемот за псоријаза ефектот од третманот е многу брзо видлив, така што чешањето, печењето и болката исчезнуваат по неколку дена. По 30 дена третман. доаѓа до драстично повлекување на пределот на псоријазата и во 85% од случаите доаѓа до целосно исчезнување и излекување.Мелемот  за егзема има многу силни навлажнувачки состојки базирани на лековити билки и супстанци многу успешно ги елиминира воспалителните процеси на кожата. Третманот е исклучително ефикасен и по само 7 дена вашата кожа добива мазен и здрав изглед, а чешањето и болката исчезнуваат. Стапката на лекување на егзема е многу висока и безбедна.

Мелемот за брадавици, висечки брадавици-Фиброми и Папиломи овозможува многу ефикасно и брзо отстранување на вирусните промени на кожата предизвикани од Хуман Папилома вирус (ХПВ вирус). Мелемот трајно го отстранува ХПВ вирусот од третираната површина на телото. Состав:Бршлен (Hedera Helix),Чувар на куќата (Sempervivum Tektorum),Диво Нане (Menta Piperita),Природен памук (Celulosa Natural) и Салицилна кисленина (Sallycilum).

Мелемот за Генитални брадавици-Кондиломи е природен мелем за многу ефикасно и брзо отстранување на вирусните промени на кожата предизвикани од Хуман Папилома вирус (ХПВ вирус). Мелемот  трајно го отстранува ХПВ вирусот од третираната површина. Состав:Бршлен (Hedera Helix),Чувар на куќата (Sempervivum Tektorum),Диво Нане (Menta Piperita),Природен памук (Celulosa Natural) и Салицилна киселина (Sallycilum).

Мелемот за Розацеа има многу благотворно и смирувачко дејство на оштетените кожни регии, благодарение на извонредната комбинација на исклучиво природни активни состојки.

Органски мелем за Атлетско стапало-гливични инфекции на стапало и нокти (Tinea Pedis). Мелемот со Ихтиол како главна активна состојка, покажува брзи резултати врз габичните инфекции. Третманот е релативно брз и исклучително ефикасен.

Мелемот за егзема и псоријаза е еден од многу ефикасните третмани што се спроведува во лекувањето на акни и чиреви.

За компанијата

Старопланинскиот мелем е производ на симбиозата на традиционалното со современото, односно традиционалниот рецепт во комбинација со современите достигнувања на фармацевтската технологија. Сметаме дека насоките на развој на современата медицина во изнаоѓање лекови за најтешките болести мора да бараат менаџмент во таква комбинација на традиција и модерна наука. Основата за изработка на Старопланинскиот мелем е синергијата на етерични масла и мацерати на три вида растенија: бршлен (Hedera Helix), Sempervivum Tektorum и Дива нане (Menta Piperita).

Етеричните масла ги дестилираме во дестилатор кој работи на принцип на дестилација со пареа, додека Мацератот на Гардијан Куќата се добива со методот на ладно цедење. Носител на балсамот е природна целулоза која се раствора во органски растворувачи, а всушност го фиксира лековитото дејство на растенијата на погодената област. Силниот кератолитички ефект на препаратот го подобрува и Салилна киселина која се додава во одреден процент. Пилешко око, Брадавици, Брадавици на рацете, Конусни брадавици, Кондиломи, Плускавци на стапалото, сите тие болни и непријатни работи немаат шанса кај нас. Бидете свој педикир и направете свој безболен третман. 

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.