98% попуст на оnline курс за Strategic Management Training од Health & Fitness во вредност од 30 504 ден. (492 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30504 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29792 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Strategic Management Training

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 1 час, 50 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

This Strategic Management Training is designed by industry experts and will give you a thorough understanding of this topic. Our courses are designed with easy to understand modules that break down each topic and gives our learners proper training on the subject.

If you want to work in this sector and stand out from the rest of the competition, then our Strategic Management Training is the perfect place to start.

We guarantee that you will gain relevant skill and will gain tremendous knowledge on the subject. And the professional qualifications that you achieve after completing the course will help you greatly in procuring a job in the relevant field.

Enjoy a pleasant learning experience with the Academy for Health & Fitness. Enrol in our Strategic Management Training Today!

Key Topics to Be Covered

 • An introduction to the strategic planning process
 • Establishing a strategic planning committee
 • A step-by-step guide to creating a mission statement
 • A step-by-step guide to developing a vision statement
 • Establishing main goals and objectives

What You’ll Learn

 • Full understanding of the different stages of the strategic planning process
 • Knowledge of the role and responsibilities of the strategic planning committee
 • Develop a detailed mission and vision statement, with step-by-step training
 • Understand how to write a SWOT analysis and what should be included in it
 • Set achievable shared organisational goals and practical objectives
 • Establish a successful monitoring system for evaluating business progress

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.