55% попуст на нијансирање со техника по избор: омбре, сомбре, бајалаж, фламбојаж или лајаж за кратка или долга коса + третман Olaplex на Revlon во Бубе Студио Ин

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4500 ден.

Попуст

55%

Заштеда

2510 ден.

Купени: 10

 • Ленинова 59 ( позади старата локација)

  Одведи ме таму

  02 3126 126

  bubestudioin@gmail.com

Добивате

Нијансирање со техника по избор + третман Olaplex на Revlon (заштита на коса при процес на шатирање):

Опции на понудата:

За коса до рамена 4,500 ден. 1,990 ден.
За долга коса 5,000 ден. 2,490 ден.

Техника по избор:

 • Oмбре
 • Сомбре
 • Балајаж
 • Фламбојаж
 • Лајаж

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.02.2019 до 31.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Ова се 5-те супер начини како може да си ја исенчате и освежите косата оваа зима:

1. Омбре

Постепеното нијансирање на косата, но со драстично осветлување стана апсолутен хит помеѓу холивудските дами кои изгледа се изморија од боење на косата. Така, целиот свет реши дека темните корени и светлите врвови кои порано без неприфатливи, сега се модерни.

2. Сомбре

Сомбрето е помека варијанта со не толку забележително преминување на нијансите. Разликата помеѓу бојата на коренот и на краевите е драстично помала, односно оваа техника е уште попозната како „сонце во косата“ затоа што го има тој ефект на посветли врвови кои се прелеваат на сончева светлина.

3. Балајаж

Балајаж е нијансирање на косата преку мали прамени и оваа техника е наменета за жените кои сакаат малку поприроден изглед. Затоа што се работи за прамени, не мора да се оштетува и гори текстурата на косата, а токму тоа е предност за сите девојки и жени кои имаат тенко и кршливо влакно.

4. Фламбојаж

Последната техника е всушност спој од две претходни - омбре и балајаж. За да се постигне сенчањето фламбојаж се користи леплива фолија за попрецизно боење. Ова освежување на дел од косата е осмислена од Davines тимот, но многу брзо се прошири како светски тренд.

5. Лајаж

Лајаж, впрочем како и балајаж (balayage) е техника во која фризерот со слободна рака ги отсликува прамените, како би формирал кохезивен спој на комплементарни тонови кои нудат димензија и длабочина на вашата коса.

Мисијата на Бубе Студио Ин е квалитет, креативност и врвна услуга. Спојот на сите три елементи низ секојдневната работа и едукација се темел на работата на тимот. Ние веруваме во работата со косата како органска материја која се менува, која има свој живот и своја инвидиуалност. Секој од нашите стилисти и техничари се тесно поврзани за давање на една работна услуга без разлика дали барате прецизно шишање, боја која ќе ви одговара или совет, ќе ви помогнеме во изборот кој ќе ви одговара инвидуално само на вас.

Нашиот дизајн на коса зафаќа широк спектар од симетрични до асиметрични кроеви, разновидна текстура и бескрајна палета на бои. На самата работа гледаме како на дел од модата и модниот свет, а светот би го набљудувал убавиот облик, но тој облик треба да се носи. Крајниот ефект е инвидуален и зависи од оној што го носи. Кројот и бојата се уметнички форми сами по себе а, поединецот е тој кој им дава живот и движење создавајки нова форма на уметност...

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.