Освежување за лице! 35% попуст на третман за ексфолиација со овошни киселини од козметичко студио Виенска Убавина во вредност од 600 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

Вредност

600 ден.

Попуст

35%

Заштеда

210 ден.

Преостанато време

Купени: 6

Добивате

Третман за ексфолиација со овошни киселини (времетраење: 40 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.10.2020 до 31.05.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Третманите се наменети само за жени
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Фази на третманот:

 • Кожата на лицето, вратот и деколтето се чисти со Лактика АXA гел за чистење
 • Гелот се отстранува со пребришување на кожата со туфлер и ладна вода
 • Се нанесува Лактика AXA серум на сува кожа со четка и се остава да стои 5 - 6 минути
 • Се отстранува серумот со пребришување на кожата со туфлер со ладна вода и потоа со тапкање нанесување Лактика лосион за неутрализација
 • Се нанесува Лактика AXA гел маската и се остава да стои 8 - 10 минути
 • Се отстранува маската со пребришување на кожата со туфер и ладна вода
 • Се нанесува Лактика крема со нежна масажа до комплетна апсорпција

Фрекфенција: 1 - 2 третмани неделно, 3 недели

Серија: 4 -8 третмани или еден третман 1 недела пред серија од специфична нега како припрема на кожата.

Производи: Лактика AXA Гел за миење, Лактика AXA Серум, Лактика Лосион за неутрализација, Лактика АXA гел маска, Лактика Крема

* За поевидентни и подолготрајни резултати се препорачува две недели пред да се направи третманот да се третира кожата со Лактика крема. 7- 10 дена после третманот мора да се користи крема со висок заштитен фактор SPF 50+

*Козметичко студио Виенска Убавина започна со работа, закажете го својот термин на тел: 070 900 419

За компанијата

Козметичкото Студио Виенска Убавина е место каде можете да се релаксирате и разубавите уживајќи во опуштена атмосфера.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.