#СкопјеГурман! Експлозија на вкусови за вистински гурмани: До 40% попуст на азиски специјалитети по избор (Salmon Lovers, Sushi Prince 2, California Dream, слатко-кисело пилешко, свинско во соја сос, морска салата, ракчиња, пржен сладолед) во SushiCo

Цена од

270 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

450 ден.

Попуст

40%

Заштеда

180 ден.

Купени: 744

 • ул. Аминта Трети бр. 29

  Одведи ме таму

  02 321 78 74

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Salmon Lovers - Распродадено 1,300 ден. 780 ден.
Sushi Prince 2 - Распродадено 1,770 ден. 1,062 ден.
California Dream 890 ден. 534 ден.
Слатко-кисело пилешко - Распродадено 450 ден. 270 ден.
Свинско во црн соја сос - Распродадено 490 ден. 294 ден.
Зачинета морска салата - Распродадено 550 ден. 330 ден.
Темпура ракчиња - Распродадено 690 ден. 414 ден.
Villa Antinori Bianco 2,000 ден. 1,400 ден.
William Fevre Chablis Domaine 2,100 ден. 1,470 ден.
Пржен сладолед (ванила или чоколадо) 210 ден. 147 ден.
Скопско или Smooth 0.3l (1 + 1 гратис) 100 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.06.2019 до 01.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење

Опис

Јапонски специјалитети:

1. Salmon Lovers

 • San Diego Roll x 6 
 • Philadelphia Roll x 6
 • Sake Roll x 6
 • Sake Nigiri x 2

2. Sushi Prince 2

 • Sesame Maki Roll x 6
 • Manhattan Roll x 5
 • Spicy California roll x 3
 • Sake Roll x 3
 • Kani Roll x 3
 • Maguro Nigiri x 2
 • Sake Avocado Nigiri x 2

3.California Dream

 • California Roll x 4
 • Spicy California Roll x 4
 • Sesame California Roll x 4
 • Black Sesame California Roll x 4

Кинески специјалитети:

 • Слатко-кисело пилешко
 • Свинско во црн соја сос

Тајландски специјалитет:

 • Зачинета морска салата
 • Темпура ракчиња

Вино по избор:

 • Villa Antinori Bianco - Италија
 • William Fevre Chablis Domaine - Франција

Сушико (Sushico) е синџир на ресторани за јапонска, тајландска и кинеска храна со префинет ентериер и пријатна атмосфера.

Првиот ресторан е отворен во 1997 година а денес Сушико рестораните можете да ги најдете на повеќе места во Истанбул, Анкара, Кипар, Анталија.

Со отворањето на ресторанот во Скопје брендот Сушико го најави своето присуство и на Балканот. Скопскиот ресторан е единствениот суши ресторан од ваков тип во земјава кој нуди специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина како и високопрофесионални угостителски услуги и квалитет.

Квалитетната услуга и вкусното мени се главната причина Сушико рестораните да бидат првиот избор на вистинските љубители на различните вкусови на Далечниот Исток. Посебноста и уникатноста на Сушико ресторанот е и во тоа што целокупниот персонал помина серија обуки со цел да го запознае богатото мени на Источната кујна.

Квалитетот на храната е потврден со фактот што сите намирници се набавуваат од сертифицирани добавувачи од азиските земји и од Германија. Во својата историја, рестораните на Сушико, имаат добиено бројни признанија за квалитет на храната.

Со цел да се постигне оригиналниот изглед на азиските ресторани, целокупниот ентериер е изработен во препознатливите белези на источната традиција со современа интерпретација, а во кујната на Сушико работат професионални готвачи од Јапонија, Кина и Тајланд. Лоциран во срцето на градот (Дебар маало) „Сушико“ е местото каде ќе најдете брза и квалитетна услуга, а нашиот главен белег е богатото суши мени.

Со воведување на кетеринг услугата, специјалитетите на Сушико може да бидат составен дел од приватни забави, коктели и разни корпоративни настани. Професионалната услуга на искусниот кетеринг тим и богатото мени на различни вкусови придонесуваат за поголема впечатливост на Вашиот настан.

Покрај можноста да го посетите ресторанот и да уживате во суши специјалитетите, преку услугата за бесплатна достава на храна, можете да ја откриете убавината на јапонската, тајландската и кинеската храна во Вашиот дом.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.