Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс

Опции на понудата:

Salmon Lovers
- Распродадено
780 ден.
Sushi Prince 2
- Распродадено
1,062 ден.
California Dream
534 ден.
Слатко-кисело пилешко
- Распродадено
270 ден.
Свинско во црн соја сос
- Распродадено
294 ден.
Зачинета морска салата
- Распродадено
330 ден.
Темпура ракчиња
- Распродадено
414 ден.
Villa Antinori Bianco
1,400 ден.
William Fevre Chablis Domaine
1,470 ден.
Пржен сладолед (ванила или чоколадо)
147 ден.
Скопско или Smooth 0.3l (1 + 1 гратис)
100 ден.

Опис

Јапонски специјалитети:

1. Salmon Lovers

 • San Diego Roll x 6 
 • Philadelphia Roll x 6
 • Sake Roll x 6
 • Sake Nigiri x 2

2. Sushi Prince 2

 • Sesame Maki Roll x 6
 • Manhattan Roll x 5
 • Spicy California roll x 3
 • Sake Roll x 3
 • Kani Roll x 3
 • Maguro Nigiri x 2
 • Sake Avocado Nigiri x 2

3.California Dream

 • California Roll x 4
 • Spicy California Roll x 4
 • Sesame California Roll x 4
 • Black Sesame California Roll x 4

Кинески специјалитети:

 • Слатко-кисело пилешко
 • Свинско во црн соја сос

Тајландски специјалитет:

 • Зачинета морска салата
 • Темпура ракчиња

Вино по избор:

 • Villa Antinori Bianco - Италија
 • William Fevre Chablis Domaine - Франција

Сушико (Sushico) е синџир на ресторани за јапонска, тајландска и кинеска храна со префинет ентериер и пријатна атмосфера.

Првиот ресторан е отворен во 1997 година а денес Сушико рестораните можете да ги најдете на повеќе места во Истанбул, Анкара, Кипар, Анталија.

Со отворањето на ресторанот во Скопје брендот Сушико го најави своето присуство и на Балканот. Скопскиот ресторан е единствениот суши ресторан од ваков тип во земјава кој нуди специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина како и високопрофесионални угостителски услуги и квалитет.

Квалитетната услуга и вкусното мени се главната причина Сушико рестораните да бидат првиот избор на вистинските љубители на различните вкусови на Далечниот Исток. Посебноста и уникатноста на Сушико ресторанот е и во тоа што целокупниот персонал помина серија обуки со цел да го запознае богатото мени на Источната кујна.

Квалитетот на храната е потврден со фактот што сите намирници се набавуваат од сертифицирани добавувачи од азиските земји и од Германија. Во својата историја, рестораните на Сушико, имаат добиено бројни признанија за квалитет на храната.

Со цел да се постигне оригиналниот изглед на азиските ресторани, целокупниот ентериер е изработен во препознатливите белези на источната традиција со современа интерпретација, а во кујната на Сушико работат професионални готвачи од Јапонија, Кина и Тајланд. Лоциран во срцето на градот (Дебар маало) „Сушико“ е местото каде ќе најдете брза и квалитетна услуга, а нашиот главен белег е богатото суши мени.

Со воведување на кетеринг услугата, специјалитетите на Сушико може да бидат составен дел од приватни забави, коктели и разни корпоративни настани. Професионалната услуга на искусниот кетеринг тим и богатото мени на различни вкусови придонесуваат за поголема впечатливост на Вашиот настан.

Покрај можноста да го посетите ресторанот и да уживате во суши специјалитетите, преку услугата за бесплатна достава на храна, можете да ја откриете убавината на јапонската, тајландската и кинеската храна во Вашиот дом.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.