Summer Beauty зделка за беспрекорно негувано лице во ПЗУ Skin Solution! До 81% попуст на третман по избор: класичен медицински, со чист арган, анти акне, ултразвучен пилинг, колаген активатор, оксигенска терапија или интензивен регенерирачки третман

Цена од

330 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1700 ден.

Попуст

81%

Заштеда

1370 ден.

Купени: 80

 • Ул. Миладин Поповиќ 8а, Скопје

  Одведи ме таму

  02 6134111, 078 261 996

Добивате

Опции на понудата:

Класичен медицински третман (времетраење: 40 мин.) 500 ден. 250 ден.
Третман на лице со чист арган (времетраење: 40 мин.) 1,650 ден. 330 ден.
Анти акне третман (времетраење: 40 мин.) 1,200 ден. 330 ден.
Ултразвучен пилинг на лице (времетраење: 20 мин.) 1,700 ден. 330 ден.
Интензивен регенерирачки третман (времетраење: 40 мин.) 1,500 ден. 330 ден.
Оксигенска терапија на лице (времетраење: 40 мин.) 1,700 ден. 399 ден.
Колаген активатор (времетраење: 40 мин.) 1,800 ден. 399 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.07.2021 до 31.07.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна e претходна резервација
 • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи
 • Понудата важи и за мажи и жени

Опис

Третман на лице со чист арган 

 • Длабинско чистење на лицето
 • Чистење со млеко
 • Тонизирање
 • Пилинг за отстранување на мртвите клекти
 • Озон за збогатување на клетките со кислород
 • Вапозон за отварање на порите
 • Ваккум за длабинско чистење
 • Криотерапија
 • Маска со чист арган
 • Хидро серум од арган
 • Топла терапија
 • Крем од чист арган
 • Дарсонвал за дезинфекција и затворање на порите

* Овој иновативен третман е наменет за сите типови кожа. Погоден е и за мажи и жени кои сакаат длабинско чистење на лицето, хидратација и ревитализација!

Анти акне третман на лице за длабинско прочистување на порите

 • Чистење со млеко
 • Тонизирање 
 • Пилинг за отстранување на мртвите клетки
 • Вапазон за отварање на порите
 • Озно за збогатување на клетките со кислород
 • Вакум за длабинско чистење (алтернатива на стискањето)
 • Минерален тоник
 • Анти акне маска со минерали од мртво море
 • Ладна терапија
 • Минерален крем
 • Дарсонвал за дезинфекција и затварање на порите

*Сите производи содржат минерали од мртво море

**За оптимални резултати се препорачуваат 4 – 6 третмани

Интензивен регенерирачки третман на лице за сите типови на кожа 

 • Чистење со млеко
 • Тонизирање
 • Пилинг за остранување на мртвите клетки
 • Вапазон
 • Озон
 • Вакумско чистење
 • Регенерирачка маска
 • Регенерирачки серум
 • Дарсонвал
 • Завршен крем

Овој третман на лице ви овозможува длабинско чистење на кожата и интензивна регенерација.

Колаген активатор третман на лице

 • чистење со колагенско млеко за лице 
 • тонизирање 
 • колаген активатор пилинг на лице 
 • вапазон 
 • озонска терапија 
 • вакуум 
 • криотерапија 
 • колагенска маска за лице 
 • колаген акктиватор серум за лице 
 • топла терапија 
 • дарсонвал 
 • заштитен колаген активатор крем за лице

Ефекти од третманот:

 • индуцира производство на колаген и еластин
 • моќен анти ејџ ефект 
 • хидратација 
 • заштита од слободни радикали 
 • отстранување на митесери и нечистотии 
 • дезинфекција

*Третманот е наменет за секој тип на кожа, над 25 годишна возраст 

**Понудата важи за жени и мажи

Ултразвучен пилинг на лице 

Ултразвучниот пилинг врши длабинско чистење на кожата на лицето и особено е погоден  за луѓе со осетлива кожа.Третманот се изведува со помош на ултразвучни бранови.Апаратот со ултразвучни вибрации ги отфрла комедоните од кожата,но притоа нема никакво непријатно чувство.Во исто време се отстранува тенок слој на површински мртви келии од кожата на лицето.Освен далбинско чистење на лицето, овој третман ја зголемува хидратацијата на кожата,ја подобрува нејзината циркулација,го подобрува нејзиниот тонус и структура и допринесува за подобра апсорција на препаратите за нега на лице.
Третманот е погоден за секој тип на кожа која има потреба од длабинско чистење, хидратација, освежување.Безбеден е, не е штетен, можете веднаш после третманот да се социјализирате!
Индикации за ултразвучен пилинг:

 • брчки
 • акни
 • розацеа
 • хиперпигментации
 • третман кај нормална и комбинирана кожа

Оксигенската терапија на лице  

Наполнете ги клетките со кислород и дозволете и на кожата слободно да дише! Оксигенската терапија на лице е омилена терапија на Мадона и Бред Пит, кога сакаат да добијат инстантно свеж и млад изглед.

Терапијата вклучува длабинско чистење на лицето
Ефекти од терапијата:

 • чиста и здрава кожа
 • длабински хидратирана
 • инстантно освежување на лицето
 • зголемена еластичност
 • одличен anti age ефект
 • мека и глатка кожа
 • помлад изглед

За компанијата

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution поседува: Сертификат по дерматохирургија, Сертификат за филери, Сертификат за ботокс, Сертификат за мезотерапија, Сертификат за фототерапија, Сертификат за дерматоскопија, Сертификат за козметичка алергологија, Сертификат за хемиски пилинг и Сертификат за ЕЛОС технологија.

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution  врши: Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи); Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација; Ултразвучен пилинг, лифтинг на лице, јонофореза, вакум, дарсонвал, анти-ејџ третмани; Третмани за избелување (пигментација и флеки), хемиски пилинг, класичен третман за лице, третман за сува и дехидрирана кожа, третман за нормална и комбинирана кожа, екслузивни третмани за сјај и хидратација, хидролифтинг третмани, третмани за околу очи, медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика и др.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.