Дестинација Македонија! Незаборавна авантура на SUP даски! 50% попуст на изнајмување на 2 SUP даски во времетраење од два часа + 15 минутна обука со инструктор од Paddle Tales - SUP Tours & Rental in Struga во вредност од 900 ден. по цена од 450 ден.

img

Цена

450 ден.

Вредност

900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

450 ден.

 • Радожда

  Одведи ме таму

  072244304

  [email protected]

Добивате

Изнајмување на 2 SUP даски во времетраење од два часа + 15 минутна обука со инструктор

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.08.2022 до 15.09.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата е по лице и еден купон важи за еден час
 • За почетници се препорачуваат два часа
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Grouper интересни факти за Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.

За компанијата

Впуштете се во незаборавна авантура на SUP даска по мирните води на Охридското езеро. Paddle Tales е лоциран во Радожда под пештерската црква Св. Архангел Михаил. Освен изнајмување на ЅUP даски, нудиме и тури со водич кои ви овозможуваат да ја истражите недопрената природа на езерското крајбрежје. Ако имате желба да посетите некоја плажа или скриено место на SUP, ќе ја организираме турата според вашите барања.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.