12 ја следат оваа компанија


Super Mega 50 (90 таблети)

2243 ден.

Шифра:

CV0262

Опис

Мултивитамин во мегадози Super Mega 50 е производ со високи дози на мултивитамини со продолжено ослободување, минерали, елементи во траги, антиоксиданти и биофлавоноиди, особено погоден за лица со интензивно темпо на живеење. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 7500 И.Е. Витамин А, 400 И.Е. Витамин Д, 100 И.Е. Витамин Е, 50 мг Витамин Б1, 50 мг Витамин Б2, 50 мг Ниацинамид, 50 мг Пантонтенска киселина, 50 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 50 мцг Биотин , 200 мцг Фолна киселина, 50 мг Холин, 50 мг Инозитол, 50 мг ПАБА, 50 мцг Витамин Б12, 5 мг Шипка, 250 мг Витамин Ц, 25 мг Магнезиум, 150 мцг Јод, 25 мг Рутин, 25 гр Биофлавоноид комплекс, 5 мг Хесперидин комплекс, 15 мг Бетаин HCl, 5 мг Л-Глутатион, 25 мг Л-Цистеин, 50 мг Калциум, 10 мг Калиум, 15 мг Цинк, 3 мг Манган, 9 мг Железо, 500 мцг Бакар, 25 мцг Селен, 100 мцг Хром, 250 мцг Молибден, 1 мг Бор Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.