Кому би му ги довериле Вашите очи? 40% попуст на комплетен очен супспецијалистички преглед во Специјална очна болница Систина Офталмологија во вредност од 1900 ден. по цена од 1140 ден.

Цена

1140 ден.

Вредност

1900 ден.

Попуст

40%

Заштеда

760 ден.

Купени: 134

Добивате

Комплетен очен супспецијалистички преглед кој се состои од два дела:

Проверка на преден сегмент:

 • Проверка на видна острина
 • Определување на диоптрија (нова диоптрија, промена на диоптрија, проверка на скриен диоптер)
 • Проверка на очен притисок

Проверка на задниот сегмент на окото:

 • Ширење на зеници за проверка на очно дно и очен нерв

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.03.2023 до 10.05.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Прегледот се прави исклучиво на лица над 18 години.
 • Прегледите се закажуваат и извршуваат од страна на д-р Виолета Шијакова и Д-р Бобан Сотировски
 • Задолжително е претходно закажување на термин на: 02/3097-000 или 070/351-008
 • Прегледите може да се направат само во „Систина Офталмологија“ во Скопје
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

За компанијата

„Систина Офталмологија“  е водечка очна болница која со својата врвна технологија, најсовремените дијагностички методи и искусниот тим овозможува високопрофесионален пристап во грижата за вашите очи и во решавањето на проблемите со видот.

Со комплетно опремените ординации, со кабинетот за функционална дијагностика, за периметрија, ултразвук, флуоресцинска ангиографија и за ласерска терапија, со операционата сала и со дневната болница, поставуваме нови, современи стандарди во лекувањето на очните болести.

Во модерно опремените простории на Систина Офталмологија ќе бидете љубезно пречекани од водечките доктори-специјалисти за болести на очите, кои ќе ви помогнат во решавањето на вашиот проблем:

 • операција на катаракта (перде)
 • операција на глауком
 • витректомија и замена на силиконско масло (аблација на ретина, повреда на око и сл.)
 • отстранување на диоптрија со ласерска корекција на диоптрија
 • решавање на појавата на болестите на очите кои се појавуваат како резултат на дијабетес (со познатиот anti-VEGF третман)
 • третман на макуларна дегенерација
 • третман на болести кај дечиња
 • операција на страбизам
 • третирање на кератоконус со крослинкинг метода и фитување на ROSE K леќи и сл
 • сите видови на пластична хирургија на капаците на очите

Нашиот медицински персонал работи со најсофистицирана опрема и премиум леќи од врвни светски производители како Алкон и Топкон, лидери во очната хирургија, кои со своите производи покриваат повеќе од половина од пазарот, чија апаратура е со високи перформанси, перфекција и прецизност, супериорни во секој поглед.

Бидејќи очите се важен индикатор на разни болести, како дијабетес, артериска хипертензија, артеросклероза, ревматски, автоимуни или болести на тироидната жлезда, ви препорачуваме да правите детален очен преглед еднаш годишно.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.