Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Дим Сам
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Спринг ролс (2 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
270 ден.
Веге Спринг ролс (2 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
250 ден.
Крцкав Вонтон (4 парчиња)
Алергени: глутен, јајца, соја сос
260 ден.
Телешки кнедли на пареа (5 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
280 ден.
Потпечени кледли со зеленчук (4 парчиња)
Алергени: глутен, соја сос, сос од остриги
250 ден.
Потпечени кнедли со телешко (4 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
270 ден.
Потпечени кнедли со ракчиња (4 парчиња)
Алергени: јајца, ракчиња, глутен, соја сос, сос од остриги
300 ден.
Бун со патка (2 парчиња)
Алергени: глутен, соја сос, сос од остриги, сусам
360 ден.
Додаток - Соја сос
40 ден.
Додаток - Ѓумбир
40 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.