Недела на храна #СкопјеГурман! Неодолив спој на вкусови од далечната Азија! 40% попуст на јапонски специјалитет: Alaska Snow Crab Roll, Nigiri All Star, Veggie Roll, Hot Sushi Plate или Sweet Sushi Rolls + чаша француско вино во ресторан SushiCo

Недела на храна #СкопјеГурман! Неодолив спој на вкусови од далечната Азија! 40% попуст на јапонски специјалитет: Alaska Snow Crab Roll, Nigiri All Star, Veggie Roll, Hot Sushi Plate или Sweet Sushi Rolls + чаша француско вино во ресторан SushiCo

Цена

216 ден.

Вредност

360 ден.

Попуст

40%

Заштеда

144 ден.

Купени : 319

 • ул. Аминта Трети бр. 29 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 321 78 74

 • Работно Време:

  Саб: 11:00Нед: 22:00

Добивате

Јапонски специјалитет по избор:

 • Alaska Snow Crab Roll, цена: 360 ден. 216 ден.
 • Sweet Sushi Rolls, цена: 380 ден. 228 ден.
 • Veggie Roll, цена: 440 ден. 264 ден.
 • Nigiri All Star, цена: 1200 ден. 720 ден.
 • Hot Sushi Plate, цена: 1200 ден. 720 ден.
 • Чаша француско вино (Chardonnay Petit Chablis William Fevre), цена: 300 ден. 160 ден.

*Составот на јадењето може да го погледнете во делот ОПИС


Услови

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Понудата важи за во ресторанот
 • Понудата важи и за носење само за нарачки направени од 11:00 до 15:00 часот за сума над 500 денари
 • Во понудата не е вклучена достава

Опис

Состав на јадењето:

 • Alaska Snow Crab Roll: снежен краб од аљаска
 • Veggie Roll (8 парчиња): авокадо, морков, краставица, аспарагус, марула, сусам
 • Nigiri All Star (12 парчиња): саке авокадо нигири (3), магуро нигири (3), саба и гома савабе нигири (3), еби нигири (3)
 • Sweet Sushi Rolls: суши со овошје или сладолед по избор

Сушико (Sushico) е синџир на ресторани за јапонска, тајландска и кинеска храна со префинет ентериер и пријатна атмосфера.

Првиот ресторан е отворен во 1997 година а денес Сушико рестораните можете да ги најдете на повеќе места во Истанбул, Анкара, Кипар, Анталија.

Со отворањето на ресторанот во Скопје брендот Сушико го најави своето присуство и на Балканот. Скопскиот ресторан е единствениот суши ресторан од ваков тип во земјава кој нуди специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина како и високопрофесионални угостителски услуги и квалитет.

Квалитетната услуга и вкусното мени се главната причина Сушико рестораните да бидат првиот избор на вистинските љубители на различните вкусови на Далечниот Исток. Посебноста и уникатноста на Сушико ресторанот е и во тоа што целокупниот персонал помина серија обуки со цел да го запознае богатото мени на Источната кујна.

Квалитетот на храната е потврден со фактот што сите намирници се набавуваат од сертифицирани добавувачи од азиските земји и од Германија. Во својата историја, рестораните на Сушико, имаат добиено бројни признанија за квалитет на храната.

Со цел да се постигне оригиналниот изглед на азиските ресторани, целокупниот ентериер е изработен во препознатливите белези на источната традиција со современа интерпретација, а во кујната на Сушико работат професионални готвачи од Јапонија, Кина и Тајланд. Лоциран во срцето на градот (Дебар маало) „Сушико“ е местото каде ќе најдете брза и квалитетна услуга, а нашиот главен белег е богатото суши мени.

Со воведување на кетеринг услугата, специјалитетите на Сушико може да бидат составен дел од приватни забави, коктели и разни корпоративни настани. Професионалната услуга на искусниот кетеринг тим и богатото мени на различни вкусови придонесуваат за поголема впечатливост на Вашиот настан.

Покрај можноста да го посетите ресторанот и да уживате во суши специјалитетите, преку услугата за бесплатна достава на храна, можете да ја откриете убавината на јапонската, тајландската и кинеската храна во Вашиот дом.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ