Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Морска храна и Патка
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Лосос на пареа
Лосос
720 ден.
Крцкав лаврак со ѓумбир
Алергени: риба, глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
660 ден.
Лосос на скара со теријаки сос
Алергени: соја сос, риба
720 ден.
Слатки и кисели ракчиња
Алергени: глутен, јајца, ракчиња
710 ден.
Ракчиња со индиски ореви и аспарагус
Алергени: ракчиња, индиски ореви, соја сос, сос од остриги
650 ден.
Сушико Лаврак на пареа
Алергени: соја сос, риба
670 ден.
Бун со патка (2 парчиња)
Алергени: соја сос, глутен, сусам, сос од остриги
360 ден.
Донбури патка
Алергени: соја сос, сос од остриги
390 ден.
Крцкава патка (четвртина)
Алергени: соја сос, глутен, сос од остриги
720 ден.
Крцкава патка (половина)
Алергени: соја сос, глутен, сос од остриги
1,270 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.