Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Предјадење
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Органски соја зрна (обични)
Алергени: соја
220 ден.
Органски соја зрна (зачинети)
Алергени: соја
220 ден.
Крекери од морски ракчиња
Алергени: ракчиња
220 ден.
Крцкаво пилешко (8 парчиња)
Алергени: јајца, глутен
230 ден.
Пилешки топчиња (8 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
230 ден.
Пилешки јакитори
Алергени: соја сос
310 ден.
Топчиња од ракчиња (6 парчиња)
Алергени: сусам, ракчиња, јајце, глутен
360 ден.
Крцкав лаврак и чипс (6 парчиња)
Алергени: риба, јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
420 ден.
Ракчиња кореан сос
Алергени: ракчиња, синап, јајца, глутен
460 ден.
Карпачо од лосос
Алергени: риба, соја сос, сусам
550 ден.
Карпачо од лосос и лаврак
Алергени: риба, соја сос, сусам
520 ден.
Тартар од лосос со тартуфи
Алергени: риба
590 ден.
Крцкави ракчиња
Алергени: ракчиња, соја сос, глутен, јајца
460 ден.
Темпура микс
Рачиња, Calamari, Crispy Green Beans Алергени: ракчиња, лигњи, соја сос, глутен, јајца
680 ден.
Темпура зеленчук
Тиквички, морков, крцкава боранија модар патлиџан, бејби пченка Алергени: јајца, глутен, соја сос
410 ден.
Темпура бејби лигњи
Алергени: лигњи, соја сос, глутен, јајца
610 ден.
Темпура ракчиња
Алергени: ракчиња, соја сос, глутен, јајца
710 ден.
Додаток - Соја сос
40 ден.
Додаток - Ѓумбир
40 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.