Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Вегетаријански оброк
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Органски соја зрна (обични или зачинети)
Алергени: соја
220 ден.
Веге Спринг ролс (2 парчиња)
Алергени: јајца, глутен, соја сос, сос од остриги
250 ден.
Подпечени кнедли со зеленчук (4 парчиња)
Алергени: глутен, соја сос, сос од остриги
250 ден.
Темпура зеленчук
Тиквички, морков, крцкава боранија модар патлиџан, бејби пченка Алергени: јајца, глутен, соја сос
410 ден.
Салата од зачинета зелка
Алергени: сусам
250 ден.
Киноа салата со органски соја зрна
Алергени: соја
320 ден.
SushiCo вакаме салата
Алергени: сусам
320 ден.
Салата со тофу
Алергени: соја
350 ден.
Запржен мешан зелечук
Алергени: соја сос, сос од остриги
340 ден.
Запржен мешан зачинет зелечук
340 ден.
Органски соја зрна и аспарагус
Алергени: соја сос, сос од остриги
470 ден.
Запржен аспарагус
Алергени: соја сос, сос од остриги
550 ден.
Брокула со сос од лук
Алергени: сос од остриги
370 ден.
Нудлс
Алергени: глутен, јајца, соја сос
260 ден.
Нудлс со зеленчук
Алергени: глутен, јајца, соја сос
370 ден.
Таи нудлс со зеленчук
Алергени: кикирики, соја сос
410 ден.
Ориз на пареа 150 гр.
100 ден.
Ориз на пареа 300 гр.
200 ден.
Ориз со зеленчук
310 ден.
Таи ориз со ананас
Алергени: индиски ореви
420 ден.
Kappa Roll (6 парчиња)
Краставица
200 ден.
Avocado Takuan Roll (6 парчиња)
Авокадо и јапонска репка
310 ден.
Tofu Takuan Roll (6 парчиња)
Јапонска репка и тофу Алергени: соја
340 ден.
Veggie Roll (8 парчиња)
Авокадо, морков, краставица, аспарагус, марула, надворешно сусам Алергени: сусам
460 ден.
Quinoa Avocado Roll (6 парчиња)
Киноа, свежа морска алга, аспарагус, морков, печени ореви, надворешно авокадо Алергени: ореви, сусам
370 ден.
Vegetarian Set Menu (16 парчиња)
Veggie Roll 8, Avocado Roll 3, Tacuan Roll 3, Tamago Nigiri 2, Goma Wakame Алергени: јајца, сусам
770 ден.
Бенто веге мени
Органска соја, запржен зеленчук, ориз со зеленчук, Kappa Roll 3, Avocado Roll 3 Алергени: соја, сусам, сос од остриги
590 ден.
Додаток - Соја сос
40 ден.
Додаток - Ѓумбир
40 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.