Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Десерти
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Пржен сладолед - Ванила
Алергени: млеко, глутен јајца, ореви, сусам
220 ден.
Пржен сладолед - Чоколадо
Алергени: млеко, глутен јајца, ореви, сусам
220 ден.
Карамелизирани ореви
Алергени: ореви
220 ден.
Пржена банана
Алергени: глутен, јајца, ореви, сусам
220 ден.
Пржен ананас со цимет
Алергени: млеко, глутен јајца, ореви
220 ден.
Сладок Суши ролс (по избор со овошје или сладолед)
Алергени: млеко, глутен, ореви, соја
390 ден.
Сладолед со свежо овошје
Алергени: млеко, ореви, бадеми
150 ден.
Пржен сладолед со крцкави бадеми
Алергени: млеко, ореви, бадеми, сусам, глутен, јајца
240 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.