Направи си новогодишно пакетче од книги! 60% попуст на пакет од 3 книги по избор во Матица Ексклузив во вредност од 1250 ден. по цена од 499 ден.

Цена

499 ден.

Вредност

1250 ден.

Попуст

60%

Заштеда

751 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 16

Добивате

Пакет од 3 книги по избор

*Листата на достапни наслови погледнете ја во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.02.2018 до 30.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите се подигнуваат на принципот прв дојден, прв услужен!
 • Избери 3 од понудените наслови и направи свој пакет книги!
 • Книгите може да ги подигнете од Матица ексклузив

Опис

Достапни наслови:

 • Ј. Кадра: Ластовиците од Кабул
 • С. Ѕбоски: Предностите на еден молец
 • Г. Диксон: Одговорот на Јулија
 • Д. Кили: Самурајот од Севиља  
 • Сју Милер: Приказни од животот
 • А. Блатник: Измени ме
 • М. Пајфер: Будењето на Офелија
 • Д. Ренс: Овој живот од 30 и некоја
 • Б. Каплан: Аламут
 • М. Ридпат: Врвна инвестиција
 • К. Меккарти: Патот
 • А. Нотомбл: Лексикон на личните имиња
 • А. Нотомбл: Козметика на непријателот
 • Д. Кракоер: На редок воздух
 • К. Баркли: Да можевте да го чуете тоа што го гледам
 • Н. Ансјон: Чокевот што вредеше 35 милијарди
 • Б. Акунин: Левијатан
 • Н. Макијавели: Владетел
 • С. Груен: Вода за слонови
 • Г. Стејнгарт: Апсурдистан
 • Б. Акунин: Турски гамбит
 • В. Малевски: Разбој
 • Г. Флобер: Госпоѓа Бовари
 • М. Селимовиќ: Дервисот и смртта
 • П. Вајт: Патници во колесницата
 • Ј. Илиевски: Кругот на животот
 • В. Костов: Свадбата на Мара
 • М. Димитровска: Жива меѓу мртвите
 • Р. Фласељер: Грција во времето на Перикле
 • Д. Михајловски: Швајцарија на Балканите
 • Е. Хоуп: Парада на марионетките
 • П.Избтс: Мојсеј исус мухамед
 • А.Барбис: Оган
 • Л.Бојку: Љубовта на генералот С
 • Гр.Автори: Македонско француски разговорник
 • Н.Махфуз: Сокакот Мидак
 • А.Кузманоска: Мал речник на растенија
 • Македонско грчки разговорник со изговор
 • С.Ф.Брандон: Судењето на Исус од Назарет
 • С.Белоу: Планетата на господин Семлер
 • Гардоњи: Звездите на Егер

 

Мисијата на Матица Ексклузив е: преку читањето подобрете го вашето психичко здравје, намалете го стресот, подобрете ја концентрацијата, зголемете ја љубопитноста, подобрете ја меморијата, зголемете ја интелегенцијата, имајте подобар сон, поттикнете го критичното размислување и пред се збогатете го социјалниот живот!

Кога ќе видите човек без насмевка, подарете му книга!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.