Направи си новогодишно пакетче од книги! 60% попуст на пакет од 3 книги по избор во Матица Ексклузив во вредност од 1250 ден. по цена од 499 ден.

Вредност

1250 ден.

Попуст

60%

Заштеда

751 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 16

 • ул. Ѓуро Стругар бр. 13 б

  Одведи ме таму

  02 322 6652

  kate@klubmatica.mk

Добивате

Пакет од 3 книги по избор

*Листата на достапни наслови погледнете ја во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.02.2018 до 30.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите се подигнуваат на принципот прв дојден, прв услужен!
 • Избери 3 од понудените наслови и направи свој пакет книги!
 • Книгите може да ги подигнете од Матица ексклузив

Опис

Достапни наслови:

 • Ј. Кадра: Ластовиците од Кабул
 • С. Ѕбоски: Предностите на еден молец
 • Г. Диксон: Одговорот на Јулија
 • Д. Кили: Самурајот од Севиља  
 • Сју Милер: Приказни од животот
 • А. Блатник: Измени ме
 • М. Пајфер: Будењето на Офелија
 • Д. Ренс: Овој живот од 30 и некоја
 • Б. Каплан: Аламут
 • М. Ридпат: Врвна инвестиција
 • К. Меккарти: Патот
 • А. Нотомбл: Лексикон на личните имиња
 • А. Нотомбл: Козметика на непријателот
 • Д. Кракоер: На редок воздух
 • К. Баркли: Да можевте да го чуете тоа што го гледам
 • Н. Ансјон: Чокевот што вредеше 35 милијарди
 • Б. Акунин: Левијатан
 • Н. Макијавели: Владетел
 • С. Груен: Вода за слонови
 • Г. Стејнгарт: Апсурдистан
 • Б. Акунин: Турски гамбит
 • В. Малевски: Разбој
 • Г. Флобер: Госпоѓа Бовари
 • М. Селимовиќ: Дервисот и смртта
 • П. Вајт: Патници во колесницата
 • Ј. Илиевски: Кругот на животот
 • В. Костов: Свадбата на Мара
 • М. Димитровска: Жива меѓу мртвите
 • Р. Фласељер: Грција во времето на Перикле
 • Д. Михајловски: Швајцарија на Балканите
 • Е. Хоуп: Парада на марионетките
 • П.Избтс: Мојсеј исус мухамед
 • А.Барбис: Оган
 • Л.Бојку: Љубовта на генералот С
 • Гр.Автори: Македонско француски разговорник
 • Н.Махфуз: Сокакот Мидак
 • А.Кузманоска: Мал речник на растенија
 • Македонско грчки разговорник со изговор
 • С.Ф.Брандон: Судењето на Исус од Назарет
 • С.Белоу: Планетата на господин Семлер
 • Гардоњи: Звездите на Егер

 

Мисијата на Матица Ексклузив е: преку читањето подобрете го вашето психичко здравје, намалете го стресот, подобрете ја концентрацијата, зголемете ја љубопитноста, подобрете ја меморијата, зголемете ја интелегенцијата, имајте подобар сон, поттикнете го критичното размислување и пред се збогатете го социјалниот живот!

Кога ќе видите човек без насмевка, подарете му книга!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.