Релаксација во Банско (16.01-03.02.2019)! Пакет од 3, 4 или 7 ноќевањa со појадок и вечера во сместување по избор: двокреветна стандардна или делукс соба, апартман со 1 или 2 спални или VIP соба + користење на СПА центарот во Grand Hotel Bansko 4*

Цена од

9467 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

| Остануваат: 18

 • Ул. Димитар Влахов бр.18 Струмица

  Одведи ме таму

  071 307 212

  info@atlantis.com.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања во сместување и термин по избор

Опции на понудата:

3 HB во апартман со една спална (17.01-20.01.2019) 9,467 ден. (153 еур)
4 HB во двокреветна Deluxe соба (16.01-20.01.2019) 10,416 ден. (168 еур)
7 HB во двокреветна Deluxe соба (20.01-27.01.2019) 14,942 ден. (241 еур)
7 HB во двокреветна Standard соба (27.01-03.02.2019) 14,322 ден. (231 еур)
7 HB во двокреветна Deluxe соба (27.01-03.02.2019) 15,996 ден. (258 еур)
7 HB во апартман со една спална (27.01-03.02.2019) 19,034 ден. (307 еур)
7 HB во апартман со две спални (27.01-03.02.2019) 17,670 ден. (285 еур)
7 HB во VIP соба (27.01-03.02.2019) 20,026 ден. (323 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Пакет ноќевања со појадок и вечера на шведска маса;
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен; фитнес; џакузи; сауна; инфрацрвена сауна; локаниум парна бања; релакс соба; хамам; финска сауна; солена сауна; арома сауна)
 • Користење на базен за деца, столче за хранење и детско креветче
 • Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел;

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2019 до 03.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • За закуп на двокреветна Standard соба потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
 • За закуп на двокреветна Deluxe соба потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица (максимум сместување 2+1);
 • За закуп на едноспален апартман потребно е да купите минимум два купони, односно да престојуваат две лица (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 - 60 m²);
 • За закуп на апартман со 2 спални потребно е да купите минимум четири купони, односно да престојуваат четири лица (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 - 80 m²);
 • Дете од 0 до 5,99г. се сместува БЕСПЛАТНО во двокреветна соба и апартман
 • Доплати:
 • Доплата за дете од 6 - 11.99 години изнесува 50% од цената на купонот за HB ноќевање во апартман со 1 или 2 соби
 • Доплата за трет/петти возрасен изнесува 70% од цената на купонот за HB ноќевање во апартман со 1 или 2 соби
 • Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден
 • Сите доплати се прават директно во агенцијата
 • Во цената не е вклучено:
 • Масажа во СПА центарот се доплаќа директно во хотелот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош и бел лист (виза не е потребна). Минимум важност на пасошот 90 дена
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Гранд Хотелот Банско е отворен во текот на целата година и во текот на летото гостите можат да уживаат во разни активности - пикник во планините, патување во паркот на мечките, еко-прошетки, велосипедизам, теренски и многу други. Хотелот е изграден и декориран во модерен стил, во согласност со највисоките стандарди и трендови во дизајнот за да ги задоволи барањата на најпребирливите гости. Луксузниот хотел Гранд Хотел Банско се наоѓа на влезот во Банско, само 15 минути пешачење од ски-лифтот. За своите гости, хотелот, исто така, нуди бесплатен шатл-служба која редовно работи од хотелот до ски-лифтот и назад.

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно)

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Балкон;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
  • Софа кревет;
 • Apartment:
  • Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.