Викенд на вино и љубов во Ниш (16.02-17.02.2019)! Дводневен аранжман од 1 ноќевање со појадок и вечера во хотел Кристал Ајс 3* + вклучен автобуски превоз во Ниш + посета на винарија од Т.А. Метрополитан во вредност од 3530 ден. по цена од 3150 ден

Вредност

3530 ден.

Попуст

11%

Заштеда

380 ден.

 • ул.Дебарца 29

  Одведи ме таму

  02 3100 781; 02 3100 664 ;078 312332

  metropolitantravel@yahoo.com

Добивате

Дводневен аранжман во Ниш за термин 16.02-17.02.2019

 • Едно ноќевање со појадок и вечера во хотел Кристал Ајс 3*
 • Превоз со автобус или мини бус на релација Скопје –Ниш–Скопје
 • Организација и претставник на Т.А Метрополитан Травел
 • Лиценциран придружник
 • Посета на винарија со дегустација,музика,вклучена вечера
 • Влезница во концентрационен логор

*Овој аранжман е со сигурна реализација

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.02.2019 до 17.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот информирајте се во агенцијата за слободни места
 • По купувањето на купонот потребно е да ја контактирате агенцијата за комплетирање на резервацијата и потпишување на договор
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Автобускиот превоз е вклучен во понудата
 • Во цената не е вклучено:
 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Програма на патувањето:

1 ДЕН 16.02.2019 сабота

 • 6:30h – Состанок на групата на паркингот  пред  Хотел  ВИП (спроти саемот)
 • 7:00 h Поаѓање  од  Скопје  со стандардизиран туристички автобус.Патување кон Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.
 • 11:00h - Пристигање во Ниш. Посета на Тврдината и сместување во Хотел – Кристал Ајс 3*
 • Слободно време за одмор до вечерните часови .
 • 20:00h Поаѓање кон Винаријата
 • 20:30hПромоција и презентација на Винаријата. Дегустација на вино.
 • 21:00hВечера( салата,главно јадење и десерт ) со организирана прослава и жива музика.
 • 01:00h Поаѓање кон Хотел. Ноќевање 

2 ДЕН 17.02.2019 недела

 • Доцен појадок. Одјава од Хотелот до 11 h
 • 11.30h- Посета на Нишка Бања
 • 12:00h- Посета на Нишкиот концентрационен логор
 • 13:30h- Слободно време за шопинг
 • Тргнување кон Скопје по договор до 17 h

Мени за вечера:

 • Предјадење Салата
 • Главно јадење: Српска плескавица со гарнир или Пилешко филе со тартар сос
 • ДесертПита со ореви
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.