27% попуст на тридневен аранжман во Острошки манастир + вклучен автобуски превоз за термин по избор (31.08-30.09.2018) од ТА Виста Турс во вредност од 2200 ден. по цена од 1600 ден.

РАСПРОДАДЕНО

27% попуст на тридневен аранжман во Острошки манастир + вклучен автобуски превоз за термин по избор (31.08-30.09.2018) од ТА Виста Турс во вредност од 2200 ден. по цена од 1600 ден.

Цена

1,600 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,200 ден.

Попуст

27%

Заштеда

600 ден.

Купени : 22

 • бул. Кузман Јосифовски Питу бр.28 лок 2 1000 Скопје, Македонија

 • 02 3 201070, 3201080

 • vistaturs@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб: 10:00 - 15:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува тридневен аранжман во Осторошки манастир за термин по избор:

 • 31.08-02.09.2018
 • 07.09-09.09.2018
 • 14.09-16.09.2018
 • 21.09-23.09.2018
 • 28.09-30.09.2018

Во цената е вклучено:

 • Автобуски превоз

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2018 до 01.10.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места.
 • По купување на купонот јавете се во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Виста Турс
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Програма на патувањето:

1 ДЕН (петок): Состанок со групата во 23:30 часот на пракингот пред хотел ВИП спроти саем. Се патува преку граничен премин Блаце во Косово, Албанија и Црна Гора. (ноќно возење).

2 ДЕН (сабота): Пристигнување во Острог во предпладневните часови, по што следи сместување во манастирот. 

3 ДЕН (недела): Во утринските часови присуствување на утринската Литургија. По Литургијата околу 09 часот тргнување кон кон манастирот Дајбабе (Успение на Пресвета Богородица) и негова посета како и поклонување пред моштите на свети Симеон Дајбабски, а потоа слободно време за разглед на Подгорица и индивидуални активности. Во договореното време заминување за Скопје. Пристигнувањето во Скопје е предвидено во вечерните часови. 

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.