Дестинација Македонија! Есенско уживање во прекрасната Струга (24.09 - 30.10.2018)! До 34% попуст на ноќевање за 2, 3 или 4 лица во соба или апартман во Соби и Апартмани Таци & Ѓорѓи - Езерски лозја

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Есенско уживање во прекрасната Струга (24.09 - 30.10.2018)! До 34% попуст на ноќевање за 2, 3 или 4 лица во соба или апартман во Соби и Апартмани Таци & Ѓорѓи - Езерски лозја

Цена

750 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,100 ден.

Попуст

32%

Заштеда

350 ден.

Купени : 4

 • Езерски Лозја Струга, Macedonia (Македонија), 6330

 • 070 362 787, 070 362 786, 046 782 135

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Ноќевање по избор:

 • Ноќевање за 2/3 лица во трикреветна соба, цена: 1100 ден. 750 ден.(специјална Mastercard цена: 712 ден.)
 • Ноќевање за 4 лица во апартман, цена: 1500 ден. 990 ден.(специјална Mastercard цена: 940 ден.)

*Цената се однесува за наем на целото сместување

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена!

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 31.10.2018
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето
 • Задолжителна е претходна резервација за слободни места на телефон во Соби и Апартмани Таци & Ѓорѓи
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • По 30.10.2018 купоните не се валидни и доколку не се искористат истите пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Апартмани и соби Таци и Ѓорѓи населба Езерски Лозја, Струга

 • Трикреветни соби -  Собите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Собите се со три кревети, и по Ваша желба може да престојуваат до 3 лица во една соба со 1 купон.
 • Апартмани - Апартманите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Апартманите се со брачен кревет, двосед и фотеља со механизам, и по Ваша желба може да престојуваат до 4 лица во една соба со 1 купон.

Летото започнете го во Струга!

Доколку станува збор за викенд посета може да Ви го предложиме, во сопствена режија, следното:

 • 1 ден: Пристигнување, сместување и прошетка низ Струга
 • 2 ден: Посета на манастирот Св. Наум и музејот на вода-заливот на коските, ручек во сопствена режија, посета на Св. Јован Канео, Плаошник и Самоилова тврдина. Во вечерните часови прошетка по речното корито на реката Црн Дрим и вечера во некој од рестораните во Струга.
 • 3 ден: Посета на манастирот Св. Богородица, хотел Бисер во с. Калишта и манастири во с. Радожда, разглед на Вевчани со изворите, и за оние кои се упатуваат за Скопје посета на манастирот Св. Јован Бигорски.

Предлог на ресторани: Св. Никола и Антика во Струга, ресторан Кутмичевица во Вевчани.

Grouper водич

Струга е град во југо-западниот дел на Македонија делејќи го крајбрежјето на Охридското Езеро со соседниот Охрид.  Струга е град домаќин на браќата Миладиновци, Струшки вечери на поезија,  старовековни цркви и џамии како и старата чаршија, белег оставен од владеењето на Осмалниите со овие простори давајќи му на градот еден поразличен и посебен дух и посебно ке ги заинтригира љубителите на историјата и кутлурата.

Струга исто така е позната по верските градби. Познатите цркви Св. Ѓорѓи во близина на Калишта и црквата Св. Спас која се наоѓа во пештера во селото Вишни; две зданија кои датираат од 15тиот век како и црквата Св. Архангел Миахил во Радожда која датира од 11тиот век. Џамиите на Сулејман Арап и Мустафа Челеби изградени во 15тиот односно 16тиот век се репрезенти на муслиманската вероисповест во овој град. Исто така неизоставен дел од културното богатсво кое го оставиле Османлиите се Текето изградено од Баба Хасан во 18ти век и имамот на Мустафа изграден во првите години од доаѓањето на Османлиите на нашите територии.

За оние кои бараат ноќен живот и забава невозможно е да се пропуштат безбројните плажи и барови, почнувајќи од Машката и Женската плажа преку Галеб, продолжувајќи со баровите Адмирал, Стрит, Аквариус не изоставајќи ги дискотеките Оаза, Бисер, Туламур кои овозможуваат интересен ноќен живот на крајбрежјето на Охридското Езеро.

Во непосредна близина е и градот Охрид кој овозможува возбудливи прошетки и истражувања исто така неизоставен дел е близината на националниот парк Галичица кој овозможува прекрасни глетки од кои едноставно ви застанува здивот.

Струга е град во кој може да се најде релаксиран одмор, ноќен живот, авантуристички искачувања, прошетки низ шуми или плажи. За секого по нешто.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ