Kids Week! 75% попуст на месечна чланарина за таеквондо за деца во Taekwondo Klub Feniks-Kik во вредност од 1000 ден. по цена од 250 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

75%

Заштеда

750 ден.

Добивате

Достапни термини:

 • вторник од 18:00 до 21:30,
 • четврток од 18:00 до 21:30,
 • сабота: 11:00 до 13:30

Динамика: 3 часа неделно

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за нови членови.
 • Понудата важи за над 5 годишна возраст.

Опис

Таеквондо спортот е боречка вештина која потекнува од Кореа. Во 2000 година станува официјално олимписки спорт. Оваа боречка вештина се разликува од другите, тренингот се состои 80% работа со нога и 20% работа со рака. Таеквондо спортот е поделем на два дела: традиционален дел ( основна техника, форми и работа со реквизити ) и натпреварувачки ( олимписки ) таеквондо. Од рекреативно спортување придобивки кои ги добиваат децата се: самодоверба, дисциплина, концентрација, флексибилност,забава,самоконтрола,одговорност, таеквондо форми, Таеквондо спаринг, олимписки таеквондо. Со овој спорт може да се започне од рана возраст.

Придобивки од тренинг:

 • Усмерување на децата на здрав и активен начин на живот
 • Развивање на моторни способности и социјално друштвени вредности кон детето
 • Развивање на интерактивни способности кои допринесуваат до подобро ментално здравје, поголема самодоверба, концентрација, самосталност, упорност, дисциплина, самоконтрола и др.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.