85% попуст на тандем Аqua detox третман + престој во солена соба во Halo Beauty - Центар за убавина и здравје во вредност од 2000 ден. по цена од 300 ден.

Вредност

2000 ден.

Попуст

85%

Заштеда

1700 ден.

Купени: 5

 • Halo Beauty - Centar za ubavina i zdravje, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  077 519 105

  halobeautymkd@gmail.com

Добивате

Тандем Аqua detox третман + престој во солена соба

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 15.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и за жени
 • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Во ова време на настинки зајакнете го имуниот систем на природен начин.
Престојувајте во солената соба каде се дифузираат аеросоли кои содржат негативни јони, и користете ги третманите во солена соба за релакс на цело тело.

Негативните јони откако еднаш ќе ги достигнат Вашите клетки предизвикуваат ефективни био – хемиски реакции кои помагаат за ослободување од дневно присуство на стрес, го зголемуваат нивото на енергија, го зајакнуваат имунолошкиот систем и помагаат во одбрана од секакви инфекции.

Болести на кои директно делува солената терапија:

 • Астма
 • Бронхитис
 • Пневмонија
 • Болести на горните дишни патишта: ринитис, синуситис, ларингитис, тонзилитис…
 • Алергии – сите видови
 • Цистична фиброза
 • Хронично воспаление на ушите
 • Хронични респираторни болести
 • Хронично воспаление на грлото
 • Чести вирусни инфекции
 • Хронични воспаленија на уво, нос и грло
 • Пелуден ринитис
 • Кожни проблеми: псоријаза, атопичен и хроничен дерматитис, егземи, акни…
 • Болки во зглобовите, артритис
 • Пушачка кашлица
 • Регулација на шеќерот во крвта
 • Регулација на крвниот притисок, слаба циркулација, анемија
 • Регулација на работата на штитната жлезда
 • Ревматски тегоби и остеопороза
 • Хигиена на дишните патишта од аерозагадувања
 • Детоксикација
 • Како помош при одвикнување од пушење

Како функционира Aqua detox третманот?

Додека стопалата се потопени во садот, тие се изложени на серија позитивни и негативни јони, а благодарение на јонскиот притисок ткивото на кожата оживува.
Не постои чувство на непријатност за време на третманот и истиот е сосема безбеден. Ќе бидете изненадени а во истовреме и љубопитни за тоа како водата ја менува својата боја за многу кратко време.

Процесот на детоксификација ги отстранува токсините преку стапалата. Токсините се прочистуваат, без разлика на тоа каде се наоѓаат во телото.

Различни бои и објекти ќе се појават во водата за време на третманот.

Забрани:

Третманот за детоксификација да не се користи кај:

 • лица со бај пас и вградени магнетни делови;
 • кај лица со срцеви заболувања и со низок крвен притисок;
 • кај луѓе што претходно правеле операции на срце или трансплантација;
 • бремени жени;
 • жени во период на лактација;

Третманот за детоксификација е добар да се користи кај лица со заболени бубрези или кај оние што се на дијализа, бидејќи апаратот за детокс помага организмот да се ослободи од токсините кои не можат да се исфрлат преку бубрезите.

Резултати од третманот за детоксификација се:

 • стимулиран имунолошки систем;
 • подобрување на функцијата на бубрезите и црниот дроб;
 • ја намалува болката на зглобовите;
 • помага при губење на тежината;
 • ги отстранува тешките метали;
 • го подобрува метаболизмот;
 • помага при артритис и ревматизам;
 • дава одлични резултати кај жени во менопауза
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.