Детални анализи за утврдување на плодноста! 83% попуст на тандем пакет за утврдување на плодноста на двајцата партнери: гинеколошки пакет за жени + спермограм за мажи од Newborn Clinic во вредност од 9000 ден. по цена од 1500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Детални анализи за утврдување на плодноста! 83% попуст на тандем пакет за утврдување на плодноста на двајцата партнери: гинеколошки пакет за жени + спермограм за мажи од Newborn Clinic во вредност од 9000 ден. по цена од 1500 ден.

Цена

1,500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,000 ден.

Попуст

83%

Заштеда

7,500 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 114

 • Илинденска 107, Скопје, Macedonia Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 27 34 350, 077 443 443

 • contact@newborn.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб: 09:00 - 17:00

Добивате

Пакет за утврдување на плодност за двајцата парнери (гинеколошки пакет за жени + пакет за мажи)

1. Гинеколошки пакет за жени

 • Ултразвук на утерус
 • 3D + Power Doppler (детален увид на оваријална резерва)
 • Консултација + гинеколошки преглед
 • Програма за исхрана за зголемување на фертилноста

2. Пакет за мажи

 • Спермограм
 • Спермоморфологија
 • Програма за исхрана за подобрување на спермограм
 • Консултација за подобрување на машкиот фертилитет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.02.2017 до 30.09.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Потребно е пациентот да нема сексуални односи 3 до 5 дена пред прегледот
 • Потребно е пациентите со себе да носат инфективен скрининг, не постар од 6 месеци
 • Инфективниот скрининг може да се направи во Newborn Clinic, и за истиот потребна е доплата директно во клиниката
 • Спермограмот се прави од понеделник до петок

Опис

Newborn Clinic - Единствен центар во регионот!

Имањето деца е најголемата радост за секој човек, семејство или индивидуа. Но, не секој е благословен со овој животен дар. Многу парови и семејства се соочуваат со потешкотии и поминуваат макотрпни третмани за да го чујат првиот бебешки плач.

Ние, во New Born, знаеме дека овој период за Вас почитувани семејства може да биде заморен, разочарувачки и тежок и од материјална и од психичка гледна точка. Ако сакате вие заедно со ваши-от/та сопруг/а да ја комплетирате сликата на едно среќно семејство и да станете родител, а долго време не можете, не сте сами. На нашата веб страна www.newborn.mk можете да најдете информации за причините поради кои не можете да имате деца, што може да се направи во врска со тоа и опциите за третман.

Визија на болницата

Со постојаното унапредување на технологијата во медицинскиот сектор треба да се обезбедат постојани и лесни решенија на проблемите. Во овој процес нашата организација ќе ги донесе во Македонија и ќе ги презентира најновите технички истражувања од оваа област. Освен да се биде една комерцијална институција, свесноста и спроведување на етичките правила и давање услуги задоволувајќи ги нашите пациенти е наша примарна цел. Кога ќе дојдете во нашиот Центар за плодност, ќе бидете пречекани од насмеаните лица на нашиот персонал. Тука ќе најдете амбиент каде што ќе бидете разбрани, ќе се слушнат вашите прашања и со добивање на конкретни резултати ќе бидете спокојно испратени дома.

Тимот од искусни и обучени професионалци со академска кариера се тука за да Ви ги понудат услугите користејќи ги најновите технологии и етичките правила. Нашиот центар Ви ги нуди најновите техники во Ин витро третманот. Во нашиот центар нема да се чувствувате како во класична болница туку ќе најдете еден амбиент каде што ќе бидете разбрани, ќе бидете пречекани со насмеаните лица на нашиот персонал и ќе се чувствувате добро. За да ги остварите Вашите соништа и за да можете да го прегрнете Вашето дете, кое е најубавиот плод на едно семејство, New Born клиниката е со вас.

Зошто NEW BORN клиника?

Со воведување на еден нов иновативен систем нашиот Центар има за цел да Ви понуди поразлични услуги од болничките средини, помирен, поконфорен амбиент, без чекања со часови. Во нашиот центар Ин витро оплодувањето може да биде покриено приватно но, и преку фондот за здравствена осигурување. Друга причина за да не изберете нас се новите методи на третман и технологија која ви ја нудиме. Во врска со овие нови методи и технологии можете да ги најдете сите информации на нашата веб страница. По процесот на Ин витро оплодувањето заедно со Вашиот сопруг можете да се одморите во претходно подготвените комфорни соби за Вас. Ние ви стоиме на услуга да Ви го понудиме најновото, а не постоечкото. Нашата најголема желба е да ја споделиме среќата со Вас кога ќе го земете Вашето дете в раце и да Ве испратиме од нашиот центар во Вашите дом насмеани и среќни.

Нови техники:

 • EPA тест IUTP – интра тубо перитонеално оплодување на матката
 • Ендометријално гребење со посебен катетер
 • PGD – преимплатациска генетска дијагноза
 • PGS – преимплатациски генетски скрининг
 • Инвитро оплодување и андролошки услуги

Останати услуги:

 • Анализа на сперма и хормонална анализа – 4D ултрасонографија
 • ICSI – интра цитоплазматско инјектирање на сперма
 • PICSI – физиилошки интра цитоплазматско инјектирање на сперма
 • IMSI – интра цитоплазматски морфолошки избрана сперма
 • Приватни гинеколошки прегледи
 • Тест за бременост и следење на бременоста
 • TESE – хирургија на тестиси
 • Замрзнување со метод на витрификација
 • Замрзнување на сперма
 • Донација на сперма
 • IVM – ин витро созревање
 • Вештачки ендометриум
 • Аспирација на циста
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ