0 ја следат оваа компанија


Опис

Рачно изработена торба од дебел кепер и кожни рачки, обложена со постава и внатрешен џеб за клучеви и телефон.

Димензии 40х35цм

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Farina’s handmade е четиричлена група уметници од Струга, Марина, Надица, Елена и Марјан. Иако се тим, секој од нив работи индивидуално. Марина и Надица го изработуваат накитот од дрво и смола, кој рачно го сликаат. Елена е задолжена за текстилните изработки како што се торбите, плик ташните и каверите за книги, додека пак Марјан е главниот “виновник” за изработките од кожа, ташни, паричници, футроли за тутун, за картички итн. Нивните изработки можете да ги најдете во нивната продавница во Струга, на нивната фејсбук страна и инстаграм. До сега учествувале на бројни базари и изложби, интервјуирани се од повеќе весници во Македонија и надвор од неа.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.