96% попуст на онлајн курс: Teaching Phonics + сертификат од The Teachers Training во вредност од 16 000 ден. (258 €) по цена од 699 ден. (11 €)

Цена

699 ден.

Вредност

15996 ден.

Попуст

96%

Заштеда

15297 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Oнлајн курс: Teaching Phonics Level 3 Certification + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 22.04.2021 до 29.01.2022
  • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик 
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • Во предвидените полиња, внесете ги следните податоци: e-mail адреса, телефонски број и име на купениот курс
  • Во полето Voucher Code внесете го купон кодот и кликнете на копчето SUBMIT за да ја завршите регистрацијата
  • За дополнителни информации во врска со курсот обратете се на email: info@theteacherstraining.com
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Телефонската настава е една од најценетите вештини за сегашниот наставник и оние кои се стремат да ја изберат оваа професија. Нашиот курс за сертифицирање на акредитиран CPD настава по фоника, ниво 3, ќе ве научи на ефективни стратегии за предавање на фоника. Во рок од само 3 часа ќе добиете нов сет на вештини и вреден сертификат за зајакнување на вашата наставна кариера.

Почнувајќи од основите, овој курс за сертифицирање на настава по фоника, ниво 3, ќе ги води учениците за тоа како да предаваат изговор, истражувајќи како децата учат да читаат и како фониката помага во развојот на јазикот. Опфаќа улога на рано предавање на фоника, влијание на родителите и старателите, систематско оценување и евалуација. Исто така, ќе се дискутира за најважните работи за управување со училницата, од планирање на лекциите до поставување цели и учење базирано на задачи.

Преку практична и теоретска обука, ќе се запознаете со низа методологии и модели на настава по фоника, кои влијаеле на современите наставни практики, вклучително и учење како да користите дигитални алатки за создавање динамични и привлечни лекции. Сите лекции на овој курс за сертифицирање на ниво 3 на наставата по фоника се дизајнирани на таков начин што секој што нема претходно знаење за оваа тема може лесно да се нурне во нив. Запишете се денес и започнете да се искачувате по скалите во кариерата.


Повеќе за курсот може да прочитате TУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.