Најпродаваната и најбараната театарска претстава! 33% попуст на билет за претставата Првин ќе ме земеш, после ќе ме... (03.02.2020) во Театар Kомедија во вредност од 300 ден. по цена од 200 ден.

Цена

200 ден.

Вредност

300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

100 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 150 | Остануваат: 0

 • бул. Св.Климент Охридски б.б.

  Одведи ме таму

  02 311 9990

  contact@teatarkomedija.mk

Добивате

Еден билет за претставата Првин ќе ме земеш, после ќе ме... на 03.02.2020 во Театар Комедија со почеток во 20:00 часот

 • Продукција: Театар Провокација
 • Локација: Сцена на Театар Комедија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.01.2020 до 03.02.2020
 • Купонот важи САМО за претставата Првин ќе ме земеш, после ќе ме...на ден 03.02.2020 со почеток во 20:00ч.
 • Задолжително е да носите испечатен купон
 • Купоните се заменуваат со карти на билетарата на Театар комедија на самиот ден на претставата најдоцна до 19:30ч.
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!

Опис

 • Режија : Ѓорѓи Ризески
 • Играат: Роберт Ристов, Мирјана П. Ристов, Дарко Вељиќ
 • Костими : Елена Лука
 • Сценографија: Роберт Ристов
 • Видео реализација:Давор Черепналкоски и Филип Петровски
 • Камера: Јане Марковски
 • Монтажа: Иван Куртевски
 • Продуценти: Роберт и Мирјана Ристов
 • Продукција: Театар Провокација

„Првин ќе ме земеш, после ќе ме...“ е првото реално шоу во Театар Комедија.

Дејството на претставата се случува овде и сега, во еден реален временски интервал, за време на едновечерна средба „на слепо“ помеѓу лекторката Кети Мјау Соколовска и ветеринарот Ѓорѓи Мучев. Тој – маж со неуспешен брак зад себеси, решен никогаш веќе да не се жени и на оваа средба гледа само како на едновечерна авантура, Таа – девојка со веќе донесена одлука – да се омажи на оваа средба, уште истата вечер.

Ова е единствената претстава за време на која вие како публика сте активен учесник во режирањето на претставата. Дали Таа да го бакне или да му удри шамар, дали Тој или Таа да одговори на повикот од неговата бивша жена – одлучувате вие по пат на гласање во живо!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.