6 ја следат оваа компанија


Течност за заштита од замрзнување на различни површини

295 ден.

 • Булевар Туристичка 26, Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  075 463 533

  info@suna.mk

Опис

Флуид за превентивна заштита од мрзнење на температури до -60°C-

Eколошки производ за превенција на асфалтните и бетонските површини од мрзнење при врнежи од снег,како и за одмрзнување на веќе формираните наслаги на мраз.Lufrost - KA/ ECO е спремна течност за третирање на авионски писти, патеки пред стамбени згради, скали,тераси, мермерни површини, камени површини, асфалтни и бетонски површини пред деловни објекти, трговски центри, како и пристапни патишта пред гаражи. Средството е неутрално према третираните површини, ги спречува деструктивните ефекти на мразот врз структурата на материјалот и ги елиминира штетните последици од лизгањето на мраз.

Количина: 1л.

Технички совети за употреба

● Lufrost - KA/ ECO е течност спремна за употреба. Не треба да се разблажува или да се концентрира.
● Lufrost - KA/ ECO е безбеден за животната средина, посебно за водениот свет, иако е биоразградлив, има одлични карактеристики против замрзнување и активен е на ниски температури (до -60°C)
● Во случај на најавен-очекуван снег или леден дожд, се препорачува третман на веќе наведените површини со средството Lufrost - KA/ ECO
● Течноста се нанесува со прскање. Количината на Lufrost - KA/ ECO за превентивен третман се определува според наведената табела
● Доколку се формирани наслаги на мраз и снег на површината, последичниот третман со средството Lufrost - KA/ ECO се определува според табелата

 

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "XXX"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Суна бои и лакови им нуди на своите креативци, професионалци и индустриски корисници иновативни, прилагодени, еколошки и одржливи решенија за заштита и декорација на различни површини.Со историја која датира од 1958 година, преку однос базиран на меѓусебна доверба, лојалност, професионализам и квалитетна услуга, ги препознаваме потребите на нашите потрошувачи и настојуваме да понудиме квалитетно и уникатно портфолио на производи.Во нашата понуда можете да проајдете производи од реномирани производители со премиум квалитет за обработка и декорација на внатрешни и надворешни површини, ѕидни тапети и самолепливи пластифицирани фолии , епоксидни смоли, премази за дрво и метал, програма за автомобилски бои и козметика, изолации, алати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.