New Year's Flash Sale! 80% попуст на 160 часовен online курс за предавање на Англиски јазик на деца: 160 hour Premier Plus TEFL Course од TEFL Express во вредност од 15 190 ден. (245 Eur) по цена од 3038 ден. (49 Eur)

РАСПРОДАДЕНО

New Year's Flash Sale! 80% попуст на 160 часовен online курс за предавање на Англиски јазик на деца: 160 hour Premier Plus TEFL Course од TEFL Express во вредност од 15 190 ден. (245 Eur) по цена од 3038 ден. (49 Eur)

Цена

3,038 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

15,190 ден.

Попуст

80%

Заштеда

12,152 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Добивате

160 часовен online курс за предавање на Англиски јазик 160 hour Premier Plus TEFL Course

 • Основни модули - Принципи на настава на англиски јазик
 • Survival Teaching Module - што треба да направите во тешка ситуација
 • Модул за предавање на деца - како да работите со деца
 • За успешно комплетирање на курсот се добива сертификат 160 hour Premier Plus TEFL certificate

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2018 до 31.01.2019
 • Лимит: 1 лице може да купи еден купон за себе и неограничен број купони за пријатели
 • Од датата на активација во рок од 75 дена треба да го комплетирате курсот
 • За дополнителни информации обратете се на email: info@teflexpress.co.uk
 • Упатство за искористување на купонот: за да започнете со курсот одете на следниот ЛИНК и внесето го кодот од купонот. Ова ќе Ве одвете на формулар за регистрација кој треба да го пополните. По отвoрање на Ваш профил, односно пополнување на податоци во формуларот, линк за активација ќе биде испратен на вашата e-mail адреса. Веднаш штом го активирате, односно кликнете линкот вашиот профил ќе стане активен и ќе можете да почнете со следењето на online курсот. 

Опис

ЗОШТО ДА ГО ПРОСЛЕДИТЕ ОВОЈ КУРС?

Овој курс ќе ве направи TEFL експерт. Ќе научите како да ги користите учебниците и да го извадите максимумот од нив, како да предавате во помалку од идеални околности,како да ги испланирате вашите часови и многу повеќе. По завршувањето на овој курс, можете да се чувствувате сигурни во било која наставна ситуација со која може да се сретнете.

Нашите 160 часа Премиер Плус курс ќе ве научат на секоја вештина што веројатно ќе ви треба во која било настава. Дипломирани студенти се целосно опремени да ја започнат својата кариера во TEFL. Овој курс ги опфаќа материјалите од суштинско значење за TEFL, како што се: англиска граматика, како студентите учат англиски и како најдобро да ги поддржат во процесот на учењето, планирање на часови и како да работат со млади ученици. Од помали возрасти.

 • Основни модули - Принципи на настава на англиски јазик

Вклучувајќи управување со часот и училницата, книги и учебници за учење на јазикот и користење на текстови и задачи.

 • Модул за потешкотии во наставата - што треба да направите во тешка ситуација

Погледнете како да се справите со големи групи на ученици, ограничени ресурси и други потешкотии.

 • Модул за млади ученици - Како да работите со деца

Овој модул опфаќа се што ви треба да знаете за прилагодување на вашиот стил на настава за успех во YL училница.

Зошто да го одберете 160-часовен курс за Премиер Плус TEFL?

 • Ова е најкомплетниот стандарден курс за TEFL со целосна припрема за работење
 • Научете кои се најважните аспекти на наставата при работа со деца и предавање на АНглиски јазик
 • Стекнете се со TEFL сертификат, кој претставува клуч за добивање на најдобрите TEFL работни места.
 • Стекнете се со самодоверба во училницата и на часовите
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ