67% попуст на оnline курс за 120 hours TEFL (TESOL) Advanced Diploma од One Education во вредност од 1790 ден. (29 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

1790 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1191 ден.

Преостанато време

Купени: 5

Добивате

Оnline курс за 120 hours TEFL (TESOL) Advanced Diploma

Услови

  • Купонот може да се искористи од 01.09.2021 до 27.12.2023
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По успешно завршување на курсот може да доплатите за PDF или Hardcopy сертификат. PDF: £18.00 Hardcopy: £24.00.   
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Millions of people around the world are looking to improve their English skills, and after taking this 120 hours TEFL (TESOL) Masterclass, you will be able to become a certified TESOL teacher and begin teaching students all around the world.

TESOL stands for Teaching English to Speakers of Other Languages and is a general name for the field of teaching that includes both TEFL (Teaching English as a Foreign Language) and TESL (Teaching English as a Second Language).

This best ever course is suitable for anyone interested in working in this sector or who would enjoy finding out more on the topic.

The course is taught by industry experts with several years of experience in teaching and speaking English. You will start with lessons on teaching listening, speaking, reading and writing English, and then learn about the all-important grammar. After this, you will discover how to motivate your students and explore the strategies for managing time and handling your classroom.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.