Време е за технички преглед? Купон од 99 ден. со кој добивате 40% попуст на технички преглед и комплетирање на документација во станиците за технички преглед на Аутомакедонија

Цена

99 ден.

Купени: 221

 • ул. 16-та Македонска Бригада бр.2, Автокоманда

  Одведи ме таму

  02 3103 152

  ko[email protected]

 • бул. Борис Трајковски 21, Кисела Вода

  Одведи ме таму

  02 3103 266

  ko[email protected]

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате 40% попуст на технички преглед и комплетирање на документација во станиците за технички преглед на Аутомакедонија

*Цената на техничкиот преглед зависи од типот на возилото

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.04.2023 до 31.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за едно возило. Не може да искористите повеќе купони за едно возило
 • Купонот важи за технички преглед на сите типови на возила во сопственост на физички лица
 • Цената на техничкиот преглед зависи од типот на возилото
 • Плаќањето на техничкиот преглед и јавните давачки се вршат на лице место во станиците за технички преглед на Аутомакедонија.
 • За добивање на попустот, задолжително е прикажување на купонот
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот период, средствата не можат да бидат вратени.
 • Купонот може да се искористи на сите 3 локации во станиците за технички преглед во Скопје (Населба Автокоманда, Населба Кисела Вода и Комплекс Стакларница)

За компанијата

Компанијата Аутомакедонија е основана во 1947 година и е најстара компанија во автомобилската дејност во Македонија.

Основни дејности Групацијата Аутомакедонија се:

 • Продажба на возила од марките Isuzu,  SsangYong, Opel и Piaggio Commercial
 • Продажба на комерцијални возила, автобуси, камиони и pick-up возила
 • Овластен сервис и мултибренд сервис за сите типови и марки на возила, автобуси, камиони и механизација
 • Технички преглед на возила, регистрација, осигурување, инспекција, атест, хомологација и сертификација.

 Станиците за технички преглед се наоѓаат на 3 локации во Скопје:

 • Населба Автокоманда, ул. 16 Македонска Бригада бр.2, тел. 02 3103 152
 • Населба Кисела Вода, Бул. Борис Трајковски бр.21, тел. 02 3103 266
 • Комплекс Стакларница, Бул. Борис Трајковски бр.202б, тел. 02 2465 010

 Во станиците за технички преглед може да ги добиете следните услуги:

 • технички преглед на вашето возило
 • регистрација (со шалтер на МВР)
 • меѓународна возачка дозвола или полномошно за управување со туѓо моторно возило
 • да купите полиса за авто-одговорност, зелен картон, патничко осигурување и услуга Аутомакедонија помош на пат
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.