46 ја следат оваа компанија


Телефон RealMe 5 Pro + 2 години гаранција

15490 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Димензии: 157mm x 74.2mm x  8.9mm
 • Тежина на производот: 184 g ( with battery )
 • Display: 6.3 inch
 • LCD multi-Touch display
 • 90.6% screen-to-body ratio
 • 2340-by-1080-pixel resolution at 409 ppi
 • 450nit max brightness (typical)
 • Night mode for eye care
 • Камера:
 • 48MP AI Quad Camera with Ultra Wide-angle Macro Lens
 • Sony IMX 586 Sensor
 • f/1.8 aperture
 • 6P lens
 • PDAF
 • 10x digital zoom
 • Al HDR
 • Al Beauty
 • Al Screen Recognition
 • Chrome Boost
 • Super nightscape
 • Filter Mode
 • Panorama Mode
 • Expert Mode
 • Time-Lapse Mode
 • 8MP wide-angle camera
 • 119°±1.5° angle
 • 16MP front camera
 • Sony IMX 471 Sensor
 • f/2.0 aperture
 • 5P lens
 • AI beauty
 • AI HDR
 • 4K video recording at 30fps
 • 1080p HD video recording at 30fps/60fps
 • 720p HD Video recording at 30fps/60fps
 • Slow motion in 1080p at 120fps
 • Slow motion in 720p at 960fps
 • Slow motion in 720p at 240fps
 • Electric image stabilization for front and rear camera
 • Filter mode
 • Chip and Capacity:
 • Qualcomm Snapdragon 712 AIE
 • Octa-core CPU
 • 10nm process technology
 • Up to 2.3GHz clock speed
 • LPDDR4x RAM
 • 4GB/8GB
 • 128GB
 • Up to 256GB external memory
 • Power and Battery:
 • 4035mAh (typical)
 • VOOC charging power (5V, 4A inbox)
 • Cellular and Wireless: 
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 5.0 wireless technology
 • Sensors:
 • GPS/Beidou/Galileo
 • Light sensor
 • Proximity sensor
 • Magnetic induction sensor
 • Gyro-meter
 • Acceleration sensor
 • Fingerprint
 • RAM Memory: 4/128
 • 2 години гаранција

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.