46 ја следат оваа компанија


Телефон RealMe X2 +2 години гаранција

20990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Димензии: 158.7mm x 75.2mm x 8.6mm
 • Тежина: 182 g
 • 6.4-inch (16.2cm) dew-drop fullscreen
 • Super AMOLED screen texture
 • 91.9% screen-to-body ratio
 • 2340-by-1080-pixel resolution
 • Corning Gorilla Glass 5
 • Low-Brightness Flicker-Free Eye Care
 • Latest In-display fingerprint scanner
 • Камера:
 • 64MP AI Quad Camera with Ultra Wide-angle, Macro Lens and
 • Portrait Lens
 • 32MP front camera, support four in one
 • 64MP Main Camera
 • Samsung GW1 Sensor
 • f/1.8 aperture
 • 1/1.72 sensor size
 • 6P lens
 • 8MP wide-angle lens
 • 119°angle
 • f/2.25 aperture
 • 5P lens
 • Six portrait style
 • Macro lens
 • 4cm shooting distance
 • 4K video recording at 30fps
 • 1080p HD video recording at 30fps/60fps
 • 720p HD Video recording at 30fps/60fps
 • Slow motion up to 960fps
 • Electric image stabilization for front and rear camera
 • Hardware:
 • Qualcomm Snapdragon 730G
 • Octa-core CPU
 • 8nm process technology
 • Up to 2.2GHz clock speed
 • LPDDR4X RAM
 • 6GB/8GB
 • UFS 2.1 ROM
 • 64GB/128GB
 • Up to 256GB external memory
 • Battery:
 • 4000mAh (typical)
 • 30W VOOC Flash Charge 4.0 (5V, 6A in box)
 • Networks:
 • 802.11a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 2.1+EDR,4.0,5.0
 • Model:
 • 2G:GSM:850/900/1800/1900MHz
 • 3G:WCDMA:Bands 1/5/8
 • 4G:LTE FDD: Bands 1/3/5/7/8/20/28
 • TD-LTE: Band38/40/41 (2535-2655MHz)
 • Sensors: 
 • Multifunctional NFC
 • GPS/Beidou/Galileo
 • Light sensor
 • Proximity sensor
 • Magnetic induction sensor
 • Gyro-meter
 • Acceleration sensor
 • Ports:
 • 3.5mm headset
 • Type-C
 • Dual Nano and TF
 • RAM Memory: 8/128
 • 2 години гаранција

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.