Tesla Телефон 9.2 Silver + 1 година гаранција

12990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Дизајн: Моноблок
 • Дијагонална големина: 5,86 ”
 • Резолуција: 1520 x 720 пиксели
 • Тип на екран: IPS
 • Екран на допир: Да
 • Број на бои (24-битни): 16.7 милиони бои
 • Способноста на екранот да се регистрира повеќе допир
 • SIM слот: двојна SIM (микро + нано)
 • Оперативен систем: Android 8.1 Oreo
 • Процесор: MediaTek Helio P22 Окта Core 4x 2.0 GHz + 4x 1.5 GHz
 • Чипсет: MediaTek 6580
 • Графики: Мали-400 MP2
 • RAM: 4 GB
 • Внатрешна меморија: 32 GB
 • Проширување на внатрешната меморија: microSD до 256 GB
 • Задна камера: 16 + 5 Mpix двоен, 4672 x 3504 пиксели
 • Aвтофокус, LED блиц, дигитален зум, автоматско означување на локацијата
 • Предна камера: 16.0 Mpix, 4672 x 3504 пиксели
 • Wi-Fi 802,11 b / g / n
 • Радио FM
 • GPS + aGPS + ГЛОНАСС + Baidou
 • Bluetooth v5.0
 • Читач на отпечатоци
 • Микро-USB 2.0
 • Излез за слушалки 3,5 мм
 • Звучник, микрофон
 • Тастатура: допир
 • Капацитет на батеријата: 3000 mAh
 • Мрежи:
 • 2G мрежа
 • 3G мрежа
 • 4G мрежа
 • Димензии: 149,69 x 72,89 x 7,9 mm
 • Тежина: 185.7 g

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..
Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.