До 43% попуст на 7 ноќевања на база All Inclusive за двајца во хотел "Puerto de la Cruz 4*" - Тенерифе! Јуни, Септември и Октомври 599 ЕУР или Јули и Август 649 ЕУР

РАСПРОДАДЕНО

До 43% попуст на 7 ноќевања на база All Inclusive за двајца во хотел "Puerto de la Cruz 4*" - Тенерифе! Јуни, Септември и Октомври 599 ЕУР или Јули и Август 649 ЕУР

Цена

37,140 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

65,100 ден.

Попуст

43%

Заштеда

27,960 ден.

 • Marqués Villanueva del Prado s/n Puerto de la Cruz

Добивате

7 ноќи за двајца во соба во хотел Puerto de la Cruz**** (ALL INCLUSIVE програма)

 • Јуни 2015  во вредност од 1050 eur (65100 ден.) по цена од 599 eur (37 140 ден.) 
 • Јули и Август 2015 во вредност од 1050 eur (65100 ден.) по цена од 649 eur (40 238 ден.) 
 • Септември и Октомври 2015 во вредност од 1050 eur (65100 ден.) по цена од 599 eur (37 140 ден.) 

* Во опциите е вклучено:

3 оброци во текот на денот:

 • Доручек: 07:30 – 10:30ч (Се служи разновидна топла и ладна храна со вклучени топли напитоци, вода и сокови.)
 • Ручек: 13:00 – 15:00ч (Се служат лесни оброци со вклучен пијалок (вода, вино, пиво и газирани сокови))
 • Вечера: 18:30 – 22.00ч (Се служи разновидна топла и ладна храна со вклучен пијалок (вода, вино и газирани сокови))
 • Пијалоци: (бар крај базен) 10:30-17:00ч (Се служат газирани сокови, џусеви, топли и студени напитоци, коктели и локални/национални алкохолни пијалоци.) + можност за служење на премиум бренд пијалоци според менито на барот со специјални цени за All Inclusive
 • Ужина: (бар крај базен) 11:00 - 16:30ч (Се служи избор од топла и ладна закуска.)

+ Бесплатен интернет, фитнес центар

НАПОМЕНА: Се молат гостите да ја побараат ALL INCLUSIVE листата од секој сервис поединечно.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.06.2015 до 31.10.2015
 • Доплати:
 • Доколку престојувате во месеците Јуни и Септември доплатата за деца до 11 години е 150 Евра за 7 All Inc ноќи
 • Доколку престојувате во месеците Јули и Август доплатата за деца до 11 години е 162.2 Евра за 7 All Inc ноќи
 • Доколку престојувате во месец Октомври 2015 за прво дете на возраст од 0 – 10 години е бесплатно, а за второ дете доплатата е 150 Евра за 7 All Inc ноќи
 • За секоја дополнителна ноќ за дете до 11 години потребна е доплата од 24 Евра
 • За трето возрасно лице, односно лица над 11 год. потребна е доплата од 250 Евра за 7 All Inc ноќи
 • За секоја дополнителна ноќ за трето возрасно лице потребна е доплата од 36 Евра
 • За дополнителна ноќ потребна е доплата од 95 Евра
 • Доколку сакате да престојувате во соба со поглед на море потребна е доплата од 10 Евра од вечер
 • Доколку сакате да престојувате во апартман потребна е доплата од 50 Евра од вечер
 • Капацитет на собите: максимум 3 возрасни, или 2 возрасни + 2 деца
 • Доплатите се прават во Grouper (Вебспот Доо) преку надополнување на Вашата торбичка со платежна картичка или преку уплата со уплатница
 • Доколку уплатата за доплатите ја правите преку уплатница во цел на дознака наведете "Доплата за Тенерифе" и во продолжение наведете за што поточно е доплатата - за деца, дополнителни ноќи и сл. 
 • Откако ќе ја направите доплатата потребно е да ни ја испратите уплатницата на [email protected] заедно со Вашите податоци 
 • Доколку доплатите ги правите преку надополнување на торбичката со платежна картичка, потребно е да испратите известување на [email protected] за што се однесуваат направените доплати (пр. за деца, дополнителни ноќи и сл.)
 • Капацитет: Во една соба можат да се сместат максимум 3 возрасни или 2 возрасни лица со 2 деца.
 • Пријавување во хотелот во 14:00 часот на денот на пристигнувањето, одјава во 12:00 часот на денот на заминувањето.
 • Миленици не се дозволени во хотелот.
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе дневен престој!
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до 31.10.2015 година истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани. 
 • ЗА ПРОВЕРКА НА СЛОБОДНИ СОБИ И РЕЗЕРВАЦИЈА НА ТЕРМИН ПОГЛЕДНЕТЕ ГО УПАТСТВОТО НА КРАЈОТ ОД ПОНУДАТА

Опис

Незаборавен одмор во Тенерифе, Шпанија во хотел со 4****

Hotel Puerto de la Cruz е лоциран во населениот дел на La Paz of Puerto de la Cruz, со фантастичен поглед на кристално чистата морска широчина и планината Teide. Хотелот неодмана беше освежен со прекрасна субтропска градина со голем опсег на регионални растенија.

Лоциран е на 10 минути од градскиот центар и од базенот Martiánez, како и преубавиот езерски комплекс, креација на познатиот архитект и уметник César Manrique. Главниот град Santa Cruz е на 35 km оддалеченост од хотелот, а аеродромите Reina Sofía (на југ) и Los Rodeos (на север) се оддалечени следствено 96 km и 25 km. Пред самиот хотел имате автобуска станица од која возат редовни автобуски линии и на север и на југ.

Потребно е сами да си го организирате превозот. Најдобриот начин да ја најдете комбинацијата која ви одговара е преку следниот сајт кој комбинира летови од нискобуџетни компании со цел да ја прикаже најпогодната опција за вас SKYPICKER.COM

 • РАСПОРЕД НА АВТОБУСКИ ЛИНИИ КОН СЕВЕР: ЛИНК (име на автобуската станица блиску до хотел Melia 4153)
 • РАСПОРЕД НА АВТОБУСКИ ЛИНИИ КОН ЈУГ: ЛИНК (име на автобуската станица блиску до хотел Melia 4053)

Стандардна соба

Удобни и тивки соби, со одлична звучна изолација и површина од 25.5 m2, со неодамна реновирани бањи, светли и комфорни со прекрасен поглед на планината, базенот и градината на хотелот. Имате можност да одберете 2 единечни кревети или пак 1 двоен кревет во стандардна соба, при пристигнување во хотелот, на самата рецепција. Максимум капацитет во стандардна соба: 2 возрасни + 1 дополнително легло или бебешко креветче (на барање на посетителите)

 • Услуги: Биро за информации, Перална (се доплаќа).
 • Опрема: Клима (достапна според сезоната), Сателитска TV, Телефон, WiFi интернет пристап, Минибар (се доплаќа) Сеф (се доплаќа), Работно биро,  Комплетно опремена бања.
 • Додатоци: Фен,  Детско креветче (на барање).

Еднокреветна соба

Тивки и пријатни со површина од 20 m2 со неодамна реновирани бањи, светли, удобни и комфорни со прекрасен поглед на морето и градот, или пак планината Teide, базенот и градината од хотелот. Собите располагаат со 1 голем кревет. Сите соби располагаат со голема надворешна тераса.

 • Услуги: Биро за информации, Перална (се доплаќа).
 • Опрема: Клима (достапна според сезоната), Сателитска TV, Телефонм WiFi интернет пристап, Минибар (се доплаќа), Сеф (се доплаќа), Работно биро,  Комплетно опремена бања.
 • Додатоци: Фен.

Junior Suite

Уживајте во прекрасниот junior suite кој има просторна површина од 40 m2, осветлен и удобен со величествен поглед на морето и планината Teide. Овие соби имаат king-sizе кревет или 2 двојни кревети (на барање на рецепција при пристигнување). Сите соби се опремени со комплетна бања и двојни мијалници, како и када со хидромасажа, дневна соба, 2 тераси и пространа гардероба со огледала. Максимален капацитет: 2 возрасни, 2 дополнителни кревети и 1 бебешко креветче.

 • Услуги: Биро за информации, Перална (се доплаќа)
 • Опрема: Клима (достапна според сезоната), Сателитска TV (2 телевизори), Телефон, WiFi интернет пристап, Минибар (се доплаќа), Сеф (се доплаќа), Работно биро,  Комплетно опремена бања, Џакузи.
 • Додатоци: Фен, Бањарка и папучи.

Фамилијарна соба

Удобни и комфорни соби, создадени да ви овозможат незаборавен фамилијарен одмор. Сите соби имаат површина од 40m2, пријатна атмосфера и одлична осветленост, со поглед на морето или планината Teide. Собите располагаат со King size двоен кревет или 2 единечни кревети + кревети за децата. Сите соби имаа комплетно опремена бања со двоен мијалник и џакузи, 2 балкони, дневна соба, големи гардеробери со огледала.

 • Услуги: Биро за информации, Перална (се доплаќа).
 • Опрема: Клима (достапна според сезоната), Сателитски TV (2 телевизори),  Телефон, WiFi интернет пристап, Минибар (се доплаќа), Сеф (се доплаќа), Работно биро, Комплетно опремена бања, Џакузи,  Фен, Бањарки и папучи.

Сервиси

 • Изнајмување на автомобил
 • Бесплатен автобус до C. C. Martiánez од понеделник до петок
 • WiFi интернет низ целиот хотел
 • Internet катче (со доплата)
 • Бебиситерка и доктор на барање (се доплаќа)
 • Ноќно обезбедување
 • Услуга за посетители со намалена подвижност
 • Паркинг со лимитиран број на места за паркирање

Главен ресторан

 • Климатизиран, нуди појадок и вечера (шведска маса) со готварско шоу.

Релаксација

 • 2 базени за пливање со свежа вода, еден базен со контролирана температура на водата, опкружени со убаво уредени тераси и градини
 • Лежалки и чадори, пешкири (со депозит)
 • Детски базен и игралиште
 • Сервис за масажа (со закажување и доплата)
 • Тениски терен
 • Пинг-понг
 • Билјард
 • Пикадо
 • Просторија за гледање телевизија и игри
 • Шоуа неколку пати во текот на неделата (фолклор, фламенко, магија) во барот Salón Falúa
 • Бесплатен влез во казиното “Casinos de Tenerife”

Базен

 • Базен за пливање, со снек бар (отворен од 10.30 до 17.00 часот)

Бар Salón Falúa

 • Со музика за танцување секоја вечер (од 17.00 до 24.00 часот)

МЕНИ НА ПИЈАЛОЦИ: (за ALL INCLUSIVE гости)

 • LIQUORS (Dry Anisette, Sweet Anisette, Triple Sec, Pacharán, National Amareto, Banana Liquor, Blackberry Liquor without Alcohol, Peach Liquor with/without Alcohol, Apple Liquor with Alcohol)
 • BEERS AND COOL DRINKS (Local Beer (barrel), Local Beer without Alcohol, Machine cool drinks: Coca-cola - Orange & Lemon Fanta, Sprite - Tonic - Bitter Kas, Varied juices - Water)
 • DIGESTIVES (National Tequila)
 • CAFETERIA (Nescafé - Decafeined, Tea - Chamomile - Poleo - Linden)
 • WINES (House Wine (White, Red or Rosé) Glass of Sangría)
 • APPETISER (Vermut Bitter)
 • GENEROUS WINES (Sweet Fino)
 • WHISKIES (National, Cream Iris)
 • LONG DRINKS (Gin Tonic, Cuba Libre)
 • COCKTAIL (San Francisco (with/without alcohol), Tequila Sunrise, Caribe Dreams)
 • BRANDY, RUM (National)
 • VODKA, GIN (National)

Конференции, состаноци и други настани

 • 3 конференциски простории и простории за прослави со капацитет до 1000 луѓе.

Островот на вечната пролет – Тенерифе

Тенерифе е вистински синоним за рај на Земјата. Островот припаѓа во групата на Канарските острови. Тенерифе е вулкански остров и токму тоа е причината поради која има карактеристични песочни плажи со темен песок. Главниот град на Тенерифе, Санта Круз де Тенерифе, воедно е и главен град на Канарските острови. Популацијата на Тенерифе изнесува 906.854 жители.

Во зима температурата се движи од 20 до 22 степени Целзиусови, додека во лето од 26 до 28 степени и од оваа причина островот е познат како Островот на вечната пролет.

Тенерифе изобилува со богата и разновидна флора (1.400 видови растенија), и неверојатна фауна (400 видови риби, птици, влекачи, водоземци, морски желки, делфини и китови).

Интересни локалитети кои може да се посетат се катедралата Сан Кристобал де Ла Лагуна, замокот Сан Андрес, пештерата Сан Блас, пирамидите Гулмар, кулите Санта Круз, музејот на историјата на Тенерифе, музејот на антропологијата на Тенерифе и други.

Grouper.mk упатство

ЧЕКОР 1: ПРОВЕРКА НА СЛОБОДНИ СОБИ ЗА СООДВЕТНИТЕ ДАТИ

За да проверите дали има слободни соби одете на следниот линк ПРОВЕРКА

1) Одберете датум на пристигнување (start date) од календарот

* Системот автоматски ќе ве префрли на формата за резервации

2) Во делот резервации (RESERVATION DETAILS) селектирајте датум на заминување (end date) од хотелот.

* Во приказот на календарот на врвот од страницата ќе видите дали има слободни соби и колку соби се слободни (одете со маусот врз соодветниот датум)

3) Доколку има слободни соби за соодветниот датум потребно е да купите ваучер преку Grouper.mk

* Напомена: приказот на слободни соби за соодветните дати е во реално време (приказ на слободни соби во моментот)

ЧЕКОР 2: КУПУВАЊЕ НА ВАУЧЕР ПРЕКУ GROUPER.MK (КУПИ)

* Купувањето можете да го извршите или преку платежна картичка или преку уплатница. За било какви нејаснотии околу купувањето контактирајте не на [email protected] или на телефонските броеви 3299 444 и 32 32 145.

ЧЕКОР 3: ПОТВРДА НА РЕЗЕРВАЦИЈА

Откако ќе го купите ваучерот за да ја комплетирате резервацијата потребно е да одите на линкот за РЕЗЕРВАЦИЈА

1) Одберете датум на пристигнување (start date) од календарот

* Системот автоматски ќе ве префрли на формата за резервации

2) Во делот за резервации (RESERVATION DETAILS) селектирајте датум на заминување (end date) од хотелот.

3) Во полето Number of Rooms одберете број на соби кои сакате да ги резервирате

НАПОМЕНА: доколку имате купено повеќе ваучери за повеќе соби за ист период ќе морате секоја резервација да ја направите поединечно/ доколку имате искомбинирано повеќе ваучери за повеќе ноќевања резервацијата можете да ја направите одеднаш.

4) Во делот PERSONAL DETAILS потребно е да ги внесете вашите лични податоци (First Name - Име; Last Name - презиме; Address - адреса; City - Град; Zip/Postal Code - поштенски код; Country - Држава-> бирате Macedonia)

5) Во делот CONTACT INFO ги внесувате податоците за контакт (Email address - мејл адреса; Mobile - мобилен -> kaj Country Code бирате Macedonia 389 и го впишувате вашиот мобилен телефон во следниот формат: пример. 72 342 231/ опционално можете да оставите мобилен или фиксен телефон)

6) Во полето "Каде го купивте вашиот ваучер" (Where did you buy your voucher*) одберете Grouper (Macedonia) од понудената листа на сајтови

7) Во полето Voucher number внесете го кодот на купонот

* Доколку сакате да направите резервација за повеќе соби за ист период секоја резервација мора да се прави поединечно

* Доколку сакате да направите резервација за повеќе ноќевања истата можете да ја направите одеднаш со тоа што соодветно ќе ги внесете 2та кодови одвоени со / или ;

8) Во полето PIN or Security code внесете го пин кодот од ваучерот 

* Следствено важат истите правила како и во точка 7

9) Кај "number of adults" одберете број на возрасни лица кои ќе престојуваат во 1 соба

* Kaj Number of children одберете број на деца (доколку е потребно)

* Доколку со вас патува дете бирате и Child Age - возраст на детето

* Доколку со вас патува и второ дете бирате возраст и за него - Second Child Age

10) Кликнете на линкот make reservation со цел да ја комплетирате резервацијата по што ќе добиете повратно известување за успешно направената резервација на вашата е-маил адреса. Потребно е потврдата која ја добивте на е-маил да ја понесете отпечатена со вас во хотелот.

ВАШАТА РЕЗЕРВАЦИЈА Е КОМПЛЕТИРАНА!

* За сите прашања и информации обратете се на 32 99 444/ 32 32 145 или [email protected]

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ