- 52%

52% попуст на термомасажен кревет од Супер Орто

135700 ден.

64700 ден.

Преостанато време

Остануваат:

2
 • Јадранска Магистрала бр. 71Б (Визбегово)

  Одведи ме таму

  070215994

  info@superortho.com.mk

Добивате

Термомасажен кревет

 • Гаранција: 1 година

Опис

АКУПРЕСУРА!
Акупресурата е јапонска терапевтска метода која овозможува рамнотежа и проток на енергија во телото. Проекторот врши акупресура на енергетските канали кои се наоѓаат на кичмата, со што ослободуваат од болки и низа симптоми.

КИРОПРАКТИКА!
Распоредот на куглите на проекторот ги насочува пршлените во нормална положба и на тој начин се ослободува притисокот на нервите. Нервите кои се спуштаат по должината на кичмениот столб го контролираат и координираат функционирањето на телото. Целото тело подобро функционира со корекција на пореметувањата на кичмата.

ТОПЛИНСКАТА ТЕРАПИЈА (МОКСА)!
Топлинската терапија (мокса) е техника која се користи во традиционалната медицина. Специјално дизајнираниот проектор води до стимулација и забрзување на протокот на крвта во кичмата. Со тоа, овозможува подобрување на протокот на енергија и намалување на мускулната напнатост.
Најдобар третман кое вашето тело го заслужува
Долгите инфрацрвени зраци се дел од сончевата светлина познати како биогени зраци. Ја подобруваат функцијата на целиот организам. Како телесната температура расте со дејството на инфрацрвените зраци, се активираат молекулите, се зголемува нивото на кислород, со што се елиминираат мастите и токсините и се зголемува циркулацијата на крвта. Исто така, се елиминираат и други штетни материи од организмот, се зголемува pH вредноста и се подобрува функцијата на нервниот систем.
ТОТАЛНО ГИ ОТСТРАНУВА ЗДРАСТВЕНИТЕ ПРОБЛЕМИ!
Третманите со термомасажниот кревет се во употреба низ целиот свет од едноставна причина, бидејќи термомасажниот кревет навистина функционира, и во главно, може да почувствувате подобрување веднаш по првиот третман. Секојдневно користење на термомасажниот кревет ќе ги намали или тотално ќе ги отстрани здраствените проблеми кои ве оптеретуваат со години.Освен што овозможува опуштање од секојдневните обврски и грижи се препорачува и за бројни болести и нарушувања во организмот, обезбедувајќи комплетно уживање и здравствени придобивки за целото тело. После секој напорно поминат и стресен ден, ја намалува напнатоста во мускулите, ги враќа пршлените во својата нормална положба кои се искривени и под притисок како резултат на седење во неправилна положба во Вашиот дом или канцеларија. Затоа, секогаш кога ќе можете одвоете време да се посветите на себе и да уживате во комплетната масажа која ја нуди нашиот термомасажен кревет.

ПРОЕКТОР ОД ЖАД КАМЕН
Тој е еден вид на природен минерал и е еден од најкарактеристичните компоненти на традиционалната кинеска медицина. Постојат верувања дека жадот може да ве заштити од лоши влијаниа, да ја одржува виталноста и убавината и да влијае смирувачки врз вас. Симболизира љубов, верност и великодушност, носи емоционална рамнотежа и стабилност. Во себе содржи широк спектар на елементи од: цинк, железо, бакар, манган, магнезиум, кобалт, селен, хром, титаниум, литиум, калциум, калиум и тн. На тој начин природните минерали може да се надополнуваат и да ги апсорбираат елементите што ви недостасуваат и да придонесуваат за Вашето целокупно здравје. Жадот се цени и употребува токму поради неговата реткост, проѕирност и лековити својств

НЕГАТИВНИ ЈОНИ

Здраствени придобивки од негативните јони

 • Ги активираат клетките и ослободуваат од слободни радикали кои се водечка причина за мутација и стареење на клетките.
 • Ја прочистуваат крвта и доведуваат до рамнотежа на Ph вредноста во организмот.
 • Отстрануваат физички умор и исцрпеност
 • Опуштаат и смируваат
 • Го зајакнуваат имунолошкиот систем
 • Ја зголемуваат виталноста на мускулите
 • Овозможуваат побрзо и полесно опоравување од болести.

Предности на Термомасажниот кревет СуперОрто!

 • Склоплив дизајн за заштеда на просторот и лесно складирање
 • Четири групи на внатрешен премиум жад проектори за максимален ефект
 • Може да се користи и како столица во вашиот простор
 • 3Д модел со кој можете да ја регулирате висината на масажниот проектор.
 • Супериорен квалитет, долготрајна гаранција
 • 12 модели на масажа со различни интензитети и функции за различни потреби
 • LCD контролор со голем број функции
 • Стерео музика со USB (избор на музика која ви одговара)
 • Удобна пенеста перница кај главата
 • Алуминиумска рамка, што го прави креветот постабилен и поиздржлив.
 • Регулирање на висината на наслонот на грбот
 • Со креветот следува и рачен проектор со 3 и 9 сфери кој може да се користи за било кој дел од телото.

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од продавницата на Super Ortho (С.Ц Борис Трајковски, од страна на лизгалиштето, од пон. - пет. од 09:00 до 20:00 часот, тел. 02/30 95 002) или пак да ви биде доставен
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.